У Снігурівці на Миколаївщині знайшли 27 цивільних, убитих російськими військовими
У деокупованій Снігурівці на Миколаївщині виявили тіла 27 вбитих під час російської окупації цивільних.
Про це з посиланням на начальника Миколаївської обласної прокуратури Дмитра Казака повідомляє тамтешнє видання “Новини N”.
Снігурівка – невеличке містечко в Баштанському районі на Миколаївщині та потужний залізничний вузол. Окупували місто росіяни наприкінці березня торік і перебували там до листопада.
Голова Снігурівської громади Інна Бойко розповідала, що окупанти поводились у населеному пункті, “як і всюди, нахабно та жорстоко”.
“Не ховаючись грабували порожні помешкання, влаштовували полювання на колишніх бійців АТО і на тих, хто пішов до тероборони. Чесно кажучи, мені гидко про це розповідати. Вони рашисти, варвари!” – каже жінка.
Всі загиблі, виявлені в місті, мають ознаки насильницької смерті, кульові поранення та травми від вибухів боєприпасів. За всіма фактами, як каже Казак, відкрили провадження, і нині слідчі шукають винних у злочинах.
Жодного масового поховання в населеному пункті не знайшли. Втім, у Снігурівці раніше знаходили катівні. Одну з них загарбники облаштували у відділку поліції.
Нагадаємо, що на території звільнених районів Сумської, Чернігівської, Київської, Харківської, Донецької та Херсонської та Миколаївської областей виявили 35 місць, в яких росіяни незаконно утримували й катували людей.
Торік унаслідок російського вторгнення загинуло щонайменше 16 502 людини, а понад тисячу знайшли в масових похованнях на деокупованих територіях. Їхні імена та історії збирають у спеціальному віртуальному меморіалі.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо ви стали потерпілим або свідком тортур, залиште інформацію про себе в онлайн-формі або ж напишіть на електронну адресу oh@humanrights.org.ua. Наш представник зв’яжеться з вами.
Отримана інформація буде використана для звернень у національні та міжнародні слідчі органи, зокрема, в Комітет ООН проти тортур, Незалежну міжнародну комісію ООН з розслідувань подій в Україні, Міжнародний кримінальний суд, Європейський суд з прав людини тощо для розслідування скоєних воєнних злочинів в Україні.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.