У Сімферопольському СІЗО спалах коронавірусу

Дата: 13 Липня 2021
A+ A- Підписатися
У Сімферопольському СІЗО, де незаконно утримуються українські політв’язні, – спалах коронавірусної інфекції.
 
Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова з посиланням на моніторинг ЗМІ.
 

Вона звернула увагу, що вона з початку пандемії COVID-19 систематично вимагає від країни-окупанта забезпечити людей у місцях позбавлення волі засобами індивідуального захисту. Втім, її звернення залишаються без відповідного реагування.

Крім того, від адвокатів Офіс Омбудсмана постійно отримує інформацію про ненадання медичної допомоги, вилучення ліків та ігнорування скарг українських політв’язнів на стан здоров’я.
 
Денісова розцінює такі дії як грубе порушення пункту 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схвалених Економічною і соціальною радою ООН.
 
Сімферопольське СІЗО

“Звертаюся до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової надати відповідне медико-санітарне забезпечення з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я і Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням від 25.03.2020, а також фахову лікарську допомогу відповідно до положень Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями, схвалених Економічною і соціальною радою ООН, і Федерального закону РФ від 21.11.2011 № 323-ФЗ “Об основах охраны здоровья граждан в Российской Федерации”. Згідно з Четвертою Женевською конвенцією, Російська Федерація, як держава-окупант, несе відповідальність за забезпечення і дотримання прав громадян, які проживають на тимчасово окупованій території Криму”, – мовиться в повідомленні Уповноваженої.

Омбудсман наголосила, що підтримка бранців Кремля з боку міжнародної спільноти та посилення тиску на країну-окупанта є вкрай важливими задля звільнення всіх українських політв’язнів.
 
Згідно з даними українських правозахисних організацій, усього у в’язницях Росії та тимчасово окупованого Криму наразі незаконно утримують щонайменше 105 людей. 76 із цього списку – кримські татари. 48 політв’язнів уже дістали вироки в кримінальних справах. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: