У Пенсійному фонді нагадують про необхідність проходження ідентифікації, інакше пенсії можуть “заморозити”

Дата: 05 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

В Україні пенсіонери повинні обов’язково проходити ідентифікацію. У разі її відсутності виплати можуть бути призупинені.

Про це нагадує Центр журналістських розслідувань з посиланням на Пенсійний фонд України. 

Якщо пенсіонер вчасно не проходить ідентифікацію, виплати можуть тимчасово “заморожувати”. Це означає, що кошти залишатимуться на рахунку до уточнення обставин.

Раніше більшість громадян не помічали процесу ідентифікації, оскільки його здійснювали під час передачі пенсії листоношею або при видачі нової картки для пенсійних виплат.

“Протягом трьох останніх років виплата пенсій пенсіонерам, які стали ВПО до 24 лютого 2022 року здійснювалася без проходження фізичної ідентифікації, з моменту введення в Україні карантину у зв‘язку з Covid-19. Наразі ця вимога відновлена і для них”, – мовиться у повідомленні ПФУ.

Отже, для інших категорій громадян ця процедура залишалася обов’язковою весь цей час.

Щоб пройти ідентифікацію, громадяни можуть звернутися до Пенсійного фонду України (онлайн чи офлайн), у відділення АТ “Ощадбанк”, у дипломатичні установи за кордоном або скористатися послугою відеоконференції.

Важливо зазначити, що для проведення ідентифікації через відеоконференцію необхідно заздалегідь домовитися зі спеціалістом.

Раніше ZMINA оприлюднила інструкцію, як пенсіонерам-переселенцям пройти процедуру ідентифікації для отримання пенсії.

Раніше правозахисники оприлюднили 11 пріоритетних кроків у сфері захисту прав людини в умовах широкомасштабної збройної агресії на 2024 рік.

Коаліція громадських організацій, які опікуються питаннями захисту прав постраждалих унаслідок збройного конфлікту, закликала Кабінет міністрів забезпечити виплату пенсій ВПО на загальних підставах і продовження соціальної підтримки найбільш вразливих груп.

Правозахисники вказують, що починаючи з 2014 року, уряд України почав розмежовувати підхід до виплат пенсій ВПО й іншим громадянам України, які проживали на підконтрольній території України. Були запроваджені додаткові обмежувальні вимоги до ВПО (наприклад, проходження періодичної ідентифікації, обмеження вибору банку тільки АТ “Ощадбанк”, додаткові підстави припинення для виплат пенсій, не передбачені на рівні закону).

Натомість щодо осіб, переміщених після 24 лютого 2022 року, доступ до пенсій був спрощений. Цілком поділяючи такий підхід уряду, необхідним є продовження скасування обмежувальних норм законодавства стосовно виплати пенсій особам, які були змушені переміститися до широкомасштабного вторгнення, а також забезпечення виплати їм пенсійної заборгованості в повному розмірі.

Коаліція наголосила на важливості посилення роботи з метою справедливого надання допомоги на проживання ВПО. Правозахисники переконані, що припинення допомоги має відбуватися лише після впровадження програм для покращення економічної самостійності ВПО та забезпечення житлом. Також уваги потребує доступна та своєчасна комунікація рішень уряду щодо критеріїв для призначення допомоги.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter