У паризькому музеї літній чоловік облив фарбою картину Міріам Кан про російські воєнні злочини

Дата: 09 Травня 2023
A+ A- Підписатися

У Токійському палаці, що в Парижі, літній чоловік навмисно зіпсував картину швейцарської художниці Міріам Кан “До біса абстракцію!” (“Fuck Abstraction!”), обливши її фіолетовою фарбою, яку він проніс у пляшечці з-під ліків.

Про це повідомляє Franceinfo.

Фото: Franceinfo

Правоохоронці одразу затримали чоловіка. За словами затриманого, він вчинив так, бо його нібито обурило “зображення сексу між дорослою людиною й дитиною”.

Так, на картині зображено людину, що стоїть на колінах зі зв’язаними за спиною руками, яку чоловік із зафарбованим обличчям примушує до орального сексу. Навколо цієї роботи художниці декілька тижнів точилися суперечки, зокрема щодо того, чи зображено на ній дитину і чи є картина пропагандою педофілії.

Однак сама художниця запевняє, що картина показує злочини проти людяності, скоєні російськими окупантами в Бучі Київської області, які використовували зґвалтування як зброю війни. Поруч з картиною є пояснювальні написи та фото братської могили в Бучі.

“Контраст між двома тілами зображує тілесну силу гнобителя та вразливість пригнобленого, що стоїть на колінах і виснажений війною”, – пояснила Міріам Кан.

Після інциденту до музею поїхала міністерка культури Рима Абдул Малак.

“Це прямий напад на свободу слова, і це досить серйозно. На ці роботи, безумовно, дуже важко дивитися, але вони починаються з наміру засудити жахи війни”, – заявила вона.

Президент Франції Еммануель Макрон також засудив пошкодження картини.

“8 травня, коли ми святкуємо перемогу свободи, я засуджую акт вандалізму, скоєний учора в Токійському палаці. Атака на роботу – це напад на наші цінності. У Франції мистецтво завжди є вільним, а повага до культурної творчості гарантована”, – написав він у твіттері.

Роботу представлено на виставці від середини лютого. Попри псування картини її показ триватиме до 14 травня, як і було заплановано. Музей подаватиме скаргу за псування майна та перешкоджання свободі слова.

Раніше ZMINA писала, що, за даними на березень 2023 року, українські прокурори розслідують 171 випадок сексуального насильства з боку російських військовослужбовців. Серед потерпілих 13 неповнолітніх. 

Нагадаємо, що в ООН вважають, що сексуальне насильство, до якого вдаються російські військовослужбовці в Україні, є частиною “воєнної стратегії” РФ. Згідно із зібраними свідченнями, вік жертв сексуального насильства становить від 4 до 82 років. Жертвами є здебільшого жінки та дівчата, але загарбники також ґвалтують чоловіків і хлопчиків.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter