У Молдові визнали екстремістським прапор російської імперії

Дата: 05 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

Чорно-жовто-білий триколор, який був офіційним прапором російської імперії, визнали екстремістським у Молдові. Таке рішення суд ухвалив, розглянувши запит молдовських Генеральної прокуратури, Міністерства юстиції та Служби інформації та безпеки.

Про це пише молдовське видання Newsmaker із посиланням на рішення суду.

Фото: ТАСС

Так, суд визнав, що прапор з трьома горизонтальними чорно-жовто-білими лініями носить “екстремістський характер”. Однак це рішення ще можуть оскаржити протягом 30 днів.

Чорно-жовто-білий прапор був офіційним прапором російської імперії з 1858-го до 1896 року. Тепер його використовують російські націоналістичні, монархічні та патріотичні організації.

Ще у 2022 році парламент Молдови підтримав законопроєкт про заборону використання георгіївської стрічки, знаків V і Z, які пропагують російську агресію. 

Нагадаємо, що в жовтні 2023 року Служба інформації та безпеки Молдови заблокувала доступ до сайтів 22 російських пропагандистських телеканалів.

Також Рада телебачення і радіо (СТР) наклала штраф у розмірі 290 тисяч леїв (близько 16 000 доларів) на дві компанії, які надають послуги кабельного телебачення в Гагаузії, через те, що вони транслювали російські канали.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter