У Міжнародному суді ООН завершилися публічні слухання у справі “Україна проти Росії”
У Міжнародному суді ООН завершилися публічні слухання у справі “Україна проти Росії” щодо порушення країною-окупантом двох конвенцій — про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Це перша справа України проти РФ у міжнародних судових установах, яка слухалася по суті.
Про це інформує Представництво президента України в Автономній Республіці Крим.
Повідомляється, що до складу української делегації долучилися керівниця відділу правового забезпечення Представництва президента Ольга Куришко. Очолював делегацію посол з особливих доручень МЗС України, агент України у суді Антон Кориневич.
У Гаазі відбулося два раунди виступів сторін: 6-го та 12 червня виступала юридична команда України, а 8-го та 14 червня – Російської Федерації. Слухання були присвячені розгляду справи по суті, отже після почутого суд має оголосити своє рішення.
Звинувачення, висунуті Росії, включають:
- надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням;
- збиття літака рейсу MH-17;
- обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська;
- знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи;
- вибух під час мирних зборів у Харкові;
- дискримінацію щодо української та кримськотатарської громад;
- заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу;
- хвилю насильницьких зникнень, убивств, незаконних обшуків та арештів в тимчасово окупованому Криму;
- обмеження на викладання української та кримськотатарської мов у кримських закладах освіти.
Як відомо, 26 лютого 2022 року Україна звернулася до Міжнародного суду ООН з проханням розглянути дії Росії за Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього. 16 березня того ж року суд попередньо підтвердив свою юрисдикцію у цій справі та наказав Росії негайно припинити бойові дії на території України. РФ проігнорувала цей припис.
Напередодні судді Міжнародного суду ООН підтримали прохання 32 країн доєднатися до позову України проти Росії щодо порушення Конвенції про запобігання злочинові геноциду. Водночас суд не дозволив США долучитися до позову.