У Мелітополі росіяни вимагають від деяких викрадених 50 тисяч гривень за звільнення – журналісти
У тимчасово окупованому Мелітополі, де російські військові масово викрадають цивільних, з деяких родичів та самих викрадених вимагають за звільнення платити викуп.
Про це повідомляє видання “РІА-Мелітополь”.
Росіяни викрадають цивільних від першого дня захоплення міста, однак, як зазначають журналісти, тепер стає зрозуміло, що викрадених можна умовно розділити на дві категорії. Перша – так звані “політичні”, а друга – викрадені заради грошей.
До прикладу, наприкінці квітня у селищі міського типу Веселе пройшла ціла серія викрадень чоловіків з різницею у кілька годин. При цьому одних швидко відпустили, а інших з невідомих причин тримають у заручниках донині.
Як з’ясували журналісти, за визволення з полону росіяни вимагали сплатити 50 тисяч гривень.
“Ці гроші вимагають сплатити самим бранцям або їхнім родичам. А якщо ні, то в ув’язненні можна просидіти дуже довго. У Мелітополі останнім часом просто безконтрольно беруть у полон чоловіків, триматимуть добу і менше. Якщо раніше “перевагу” віддавали активістам, чиновникам та учаснику АТО, то тепер у “розхід” йдуть усі поспіль”, – зазначають медійники.
За даними Запорізької ОВА, досі у полоні російських військових в області знаходяться 135 людей. Разом з Херсонщиною регіон є одним з лідерів в Україні за кількістю викрадень росіянами.
Загалом, за даними віцепрем’єр-міністерки – міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук, у полоні російських військових перебувають понад 1,5 тисячі цивільних українців.
Нагадаємо, що раніше українські правозахисники з Медійної ініціативи за права людини з’ясували, що під час окупації Київщини російські військові викрали близько двох сотень людей, яких тепер тримають у СІЗО в Росії та використовують як “обмінний фонд”.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.