У Латвії легалізували реєстровані цивільні партнерства

Дата: 09 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Сейм Латвії остаточно схвалив пакет законопроєктів, які потрібні для запровадження в країні інституту реєстрованих партнерств. 

Про це пише Delfi.

Фото: Reuters

Так, з 1 січня 2024 року в Латвії двоє повнолітніх людей будь-якої статі, які перебувають у близьких стосунках і ведуть спільне домогосподарство, зможуть юридично укласти партнерські стосунки.

Укладати партнерства зможуть не лише гомосексуальні пари, а й гетеросексуальні, які не хочуть або не можуть оформити офіційний шлюб.

Зрештою партнери, які зареєструють свої стосунки, отримають:

  • можливість ухвалювати рішення, пов’язані з лікуванням другого з них, коли людина в стані, в якому не може самостійно подбати про себе чи ухвалити рішення;
  • податкові пільги в разі взаємних подарунків чи позик;
  • низку соціальних гарантій (наприклад, право отримати не виплачену партнеру пенсію після його смерті).

До зареєстрованих партнерів осіб, які є важливими держслужбовцями, застосовуватимуться такі самі правила щодо конфлікту інтересів, які передбачено для родичів. 

Раніше ZMINA писала, що у 2021 році у столиці Литви, Вільнюсі, відбувся багатотисячний мітинг в рамках “Великого маршу на захист сімей”. Тоді у парку Вінгіс зібралося понад 10 000 людей. 

А наприкінці жовтня 2023 року в уряді Латвії почали розгляд законопроєкту про зареєстровані партнерства. Цей закон мав стати альтернативою захисту тих взаємних прав та обов’язків одностатевих пар, які передбачені й для подружжя в шлюбі.

Нагадаємо, що в липні цього року президентом Латвії став відкритий гей – Едгарс Рінкевичс, який багато років був міністром закордонних справ Латвії. Він склав присягу президента країни, офіційно заступивши на цю посаду на наступні чотири роки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter