У київській підземці поліцейський врятував життя пасажиру за допомогою дефібрилятора
На станції київського метро “Нивки” врятували життя чоловіка за допомогою дефібрилятора.
Про це повідомили у поліції Києва.
Провів серцево-легеневу реанімацію за допомогою дефібрилятора поліцейський Максим Троценко. Саме до нього звернулася працівниця метро, яка побачила на платформі пасажира, що впав непритомним.
“Я побачив, що обличчя чоловіка стало блідо-синього кольору, ледь билося серце і уповільнилося дихання, тому одразу взяв стаціонарний дефібрилятор та розпочав серцево-легеневу реанімацію. Намагався зробити все так, як вчили на курсах домедичної допомоги. Реанімація тривала близько 20 хвилин, після чого чоловік отямився”, – розповів Троценко.
Лікарі, які згодом прибули на місце, госпіталізували чоловіка.
Навесні цього року встановлений у київській підземці дефібрилятор вже допоміг врятувати життя 56-річного пасажира, якому стало зле на станції “Палац спорту”. Реанімацію також тоді робив поліцейський Олександр Рашевський.
Дефібрилятори в київському метро з’явились у травні 2020-го. До цього Міністерство охорони здоров’я декілька разів наголошувало, що місця масового перебування людей слід обладнати такими приладами.
Наразі дефібрилятори є в касових залах станцій метроі та на платформахі . Минулого року пристрої використовували 10 разів.
Відомо, що близько половини всіх смертельних випадків від серцево-судинних хвороб трапляються внаслідок раптової зупинки серця. Водночас швидка дефібриляція протягом перших хвилин може подвоїти шанси на виживання, а без масажу серця та дефібриляції шанси зменшуються на 7–10% з кожною хвилиною.