У Києві школярі побили 13-річного однолітка: хлопцю зробили операцію, справу розслідує поліція

Дата: 23 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

У столичній школі №81 однолітки побили 13-річного хлопця, який навчається в інклюзивному класі. Він зазнав тяжких травм, але, як каже керівництво школи, факту булінгу не встановлено. Правоохоронці розслідують інцидент.

ZMINA зібрала, що відомо наразі.

Фото з фейсбук-сторінки матері потерпілого хлопця

Про інцидент розповіла мати хлопця, яка зазначила, що його сильно вдарили в пах. Потерпілого вже прооперували, оскільки була гематома та водянка яєчка і розрив оболонки всередині яєчка. Також є проблема з ногою: вона дуже набрякла і збільшилася практично в півтора раза.

Хлопчик не розповідав матері про те, що його побили, 10 днів, допоки вона сама випадково не побачила. Жінка каже, що її сина залякав помічник учителя і хлопець боявся, що мати знову піде до директора.

Мати дитини розповіла, що хлопець перебуває на інклюзивній формі навчання. У класі є асистент учителя. Водночас, попри неодноразові скарги, адміністрація школи не вжила заходів щодо створення безпечних умов для здобуття освіти.

Жінка звернулася до Омбудсмана Дмитра Лубінця з проханням узяти ситуацію під свій контроль і сприяти в розслідуванні ситуації. Він зазначив, що під час перерви через відсутність чергових учителів дитина стала жертвою булінгу з боку інших учнів. До того ж підліток і раніше зазнавав психологічного приниження й фізичних знущань. 

“Право на захист від насильства, посягання на честь та гідність визначено статтею 19 Конвенції про права дитини, статтями 28, 52 Конституції України, статтею 10 Закону України “Про охорону дитинства”. Ніхто не може бути підданий цькуванню, катуванню, жорстокому поводженню. Будь-яке насильство над дитиною переслідується законом”, – наголосив Уповноважений.

Лубінець також звернувся до Головного управління національної поліції в Києві задля виявлення всіх епізодів можливого жорстокого поводження з дитиною. Крім того, він скерував запит до засновника закладу – Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації – для проведення службового розслідування щодо належного виконання обов’язків працівниками закладу, до повноважень яких належить контроль за захистом прав та інтересів дітей.

Столична прокуратура каже, що нині триває досудове розслідування за фактом заподіяння умисних легких тілесних ушкоджень (ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає до 850 грн штрафу, або до 200 годин громадських робіт, або виправні роботи на строк до одного року.

Причини інциденту правоохоронці не розкрили: встановлюють обставини та ступінь тяжкості ушкоджень. 

У прокуратурі запевнили, що правоохоронці також нададуть оцінку виконанню професійних і службових обов’язків людьми, які займаються вихованням та навчанням дітей.

Нагадаємо, що протягом останніх п’яти років в Україні відкрили понад 600 справ щодо булінгу в навчальних закладах. Від початку повномасштабного вторгнення кількість проваджень зменшилася майже наполовину. Найпоширенішим покаранням за цькування є штраф.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter