У Криму школярів агітують вступати до вишів незаконного формування “МВС Республіки Крим”
У школах Керчі, Феодосії та Ленінського району тимчасово окупованого Криму незаконні “поліцейські” проводять зустрічі з учнями, на яких агітують вступ до вищих навчальних закладів системи МВС Росії.
Повідомляє незаконне формування, що називає себе “МВС Республіки Крим”.
![](https://zmina.info/wp-content/uploads/2022/11/kerch_proforientaciya_2-800x600-1.jpg)
Незаконне формування проводить подібні зустрічі “в межах профорієнтаційної роботи зі зростаючим поколінням та з метою популяризації серед молоді служби в органах внутрішніх справ”.
Агітація учнів 10–11 класів проводилася у школі №10 Керчі, Багерівській школі №2.
“Поліцейські розповіли майбутнім випускникам про порядок вступу до юридичних ВНЗ системи МВС Росії, особливості навчального процесу та вимоги, що висувають до кандидатів… У своїх виступах поліцейські розповіли школярам про соціальні гарантії, які держава надає поліцейським. Сьогодні це повне державне забезпечення, пільги”, – мовиться у повідомленні.
Формування також повідомляє, що так званий очільник “ВМВС Росії” у м. Євпаторії Дмитро Стрюков взяв участь в складанні присяги учнями “поліцейського” кадетського класу у 11-й загальноосвітній школі м. Євпаторії.
“Сьогодні ви прийняли серйозне рішення – принесли урочисту клятву служіння нашій батьківщині. Це дуже вагомий крок у вашому житті. Бажаю вам бути гідними продовжувачами справи старших товаришів і гордо нести звання кадета”, – звернувся до дітей Стрюков.
Керівник незаконного формування у Євпаторії провів зі школярами “урок мужності”, під час якого він розповів “про історію Росії, її традиції, роль і місце правоохоронних органів у системі органів держави та особливості несення служби в органах внутрішніх справ”.
Як відомо, залучення дітей до списків підконтрольних державі-окупанту формувань або організацій, а також пропаганда на окупованих територіях служби в армії держави-окупанта є порушенням міжнародного права.
Українські правозахисники неодноразово звертали увагу на воєнізований формат виховання дітей в тимчасово окупованому Криму. Психологи відзначають тиск на свідомість дітей у сучасній освіті Росії.
Російська влада відкриває у кримських школах кадетські класи та проводить набір у військово-патріотичний рух “Юнармія”. Дітей вчать розбирати зброю і стріляти, носити камуфляж та ходити строєм.
Прокуратура Автономної Республіки Крим і Севастополя спільно з Кримською правозахисною групою скерували до Міжнародного кримінального суду в Гаазі подання з інформацією про мілітаризацію дітей у Криму.
Про мілітаризацію дітей в анексованому Криму повідомляли також правозахисники з Human Rights Watch.