У кримського політв’язня Дмитра Штиблікова погіршується здоров’я. Росіяни утримують його в повному інформаційному вакуумі – донька бранця Кремля

Дата: 12 Червня 2023
A+ A- Підписатися

В українського політв’язня Дмитра Штиблікова, якого Росія вдруге засудила за “державну зраду”, погіршується здоров’я.

Про психологічний стан та самопочуття громадянина України повідомляє Об’єднання родичів політв’язнів Кремля з посиланням  його доньку Тетяну, яка отримує від нього відомості через нечасті листи.

Дмитро Штибліков

Правозахисники нагадують, що 8 листопада 2021 року Дмитро Штибліков мав вийти на волю після завершення п’ятирічного строку в справі так званих “кримських диверсантів”. Того ж дня Штиблікова етапували до Ростова-на-Дону та звинуватили в “державній зраді”.

29 квітня 2022 року українця засудили до 19 років і 6 місяців у колонії суворого режиму. Російські медіа висвітлюють Дмитра як високопоставленого шпигуна ГУР Міноборони.

Після другого вироку, який Об’єднання родичів політв’язнів Кремля назвало злочинним, Штиблікова тривалий час етапували назад до виправної колонії №6 в Омську, де він перебував раніше.

Повідомляється про погіршення стану здоров’я 52-річного громадянина України: почалася гіпертонія, кришаться зуби та болять ясна.

“У батька сильно впав зір та чомусь постійно “ламаються” окуляри. Йому не вистає вітамінів, адже харчування в колонії жахливе, а в тюремному магазині немає нормальних продуктів”, – розповіла Тетяна.

Дмитро перебуває в камері постійно один без можливості спілкування та дзвінків до родичів. Прогулянка триває одну годину на день. Росіяни дозволяють йому читати обмежену на місяць кількість книжок. Донька каже, що попри все батько не втрачає оптимізму та висловлює надію на обмін у листах.

“Наша родина сподівається, що держава не забула про політв’язнів. Роками ми чуємо, що для обміну немає політичної волі РФ: їхня влада не хоче міняти українських цивільних на своїх військовополонених. Можливо, попи московського патріархату будуть цікавіші Росії, хто зна”, – сказала вона.

Нагадаємо, колишніх військових експертів Дмитра Штиблікова, Володимира Дудку й Олексія Бессарабова затримали в окупованому Севастополі в листопаді 2016 року. Їх обвинуватили в нібито плануванні диверсій на об’єктах військової інфраструктури. Штибліков під тортурами та тиском обмовив себе, отримавши найменший серед фігурантів строк – п’ять років колонії суворого режиму. Після завершення першого терміну Штиблікова засудили до 19 років і 6 місяців за державну зраду.

У листопаді 2022 року російський суд відхилив апеляційну та касаційну скарги Дмитра Штиблікова та його захисників.

За останніми даними Представництва президента України в Автономній Республіці Крим, Росія незаконно утримує 182 кримських політв’язнів, серед яких 116 кримських татар.

За оцінюванням правозахисної організації “Крим SOS”, щонайменше 35% вироків нинішнім жертвам політично вмотивованих кримінальних переслідувань у Криму ухвалено після початку повномасштабного вторгнення. Здебільшого це люди, яких обвинувачують у нібито причетності до ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” або добровольчого кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджихана.
 
“Крим SOS” указує, що сумарний термін жертвам політично вмотивованих переслідувань у Криму за рік повномасштабного вторгнення становить 699 років і 9 місяців.
 
Правозахисна організація наголошує, що ігнорування воєнних злочинів російських окупантів призвело до погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму. А відсутність реакції міжнародної спільноти на окупацію Криму та подальші злочини окупантів полегшили Росії завдання з перетворення півострова на плацдарм для вторгнення на материкову Україну рік тому.
 
Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.
 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter