У кожному підрозділі ДСНС працюють жінки
Керівництво ДСНС підтримує політику гендерної рівності, тож жінки працюють у кожному підрозділі служби.
Про це розповів голова ДСНС Андрій Даник в інтерв’ю Укрінформу.

Політику гендерної рівності у відомстві активно впроваджують, відколи почалося реформування системи МВС та впровадження норм резолюції Ради безпеки ООН “Жінки. Мир. Безпека” і .
Керівництво служби кілька років тому розповідало, що жінки переважно обіймають посади диспетчерок, психологинь, інспекторок або медикинь, але не обмежуються лише цими сферами.
Нині в структурі ДСНС уперше за історію служби працює пілотеса гелікоптера. Йдеться про Кристину Сухоставець, яка у 2019 році стала першою курсанткою Кременчуцького льотного коледжу.
“Є у нас і жінки-саперки, наразі їхня кількість не дуже велика. Виявилося, що саме операторки безпілотних систем чудово справляються із покладеними на них функціями”, – додає Даник.
Загалом у ДСНС працює понад 12 тисяч жінок. Якщо ви хочете дізнатися більше про них, то можете переглянути деякі з їхніх історій за посиланням.
Нагадаємо, що торік багатодітна поліціянтка з Харківщини Марія Яценко отримала відзнаку Міжнародної асоціації жінок-поліцейських.
В Україні більшість населення становлять жінки, втім, наприклад, досі в парламенті жінок менше, ніж чоловіків, хоч і працюють депутатки ефективніше за депутатів. Також досі українки отримують меншу зарплату та пенсію, ніж чоловіки.
Водночас через велику війну роль українок в економіці, секторі безпеки та управління зросла.