У Канаді продали російському університету в обхід санкцій систему виявлення дронів – ЗМІ

Дата: 16 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Російський технологічний університет МІРЕА закупив у канадської компанії Skycope Technologies Inc. радар-детектор SkyEye для виявлення безпілотників вартістю 4,5 млн рублів.

Про це інформує Економічна правда з посиланням на “Агентство”.

Повідомляється, що університет оголосив тендер на закупівлю системи на початку травня цього року і протягом двох тижнів обрав переможця. Постачання організував підприємець Максим Суслопаров.

“Вже 7 червня радар-детектор доставили в університет. До держконтракту додавали декларацію Євразійського економічного союзу на ввезення систем SkyEye, отриману в січні 2023 року московською компанією “Техком”, – мовиться в повідомленні. 

За даними виробника, радар-детектор може розпізнавати понад 330 моделей дронів на відстані до 35 км на відкритій місцевості й до 10 км у місті.

Припускається, що дальності дії канадської системи вистачить, щоб прикрити більше третини площі Москви в межах Московської кільцевої автодороги. Також університет може використовувати систему в дослідницьких цілях, оскільки розробляє антидронові пристрої. Раніше заклад вищої освіти придбав три антидронові рушниці “Дрон 1200” за 400 тисяч рублів (“рушниці” виробляють у Китаї, дальність дії — 1,2 кілометра).

Крім того, за словами юриста санкційної практики британської компанії Zorge Partners Limited Романа Рашимаса, поставка SkyEye потрапляє під обмеження, введені владою Канади.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter