У Кабулі професор порвав свої дипломи на знак протесту проти заборони навчання для жінок
В Афганістані кабульський професор порвав свої дипломи в прямому ефірі на телебаченні на знак протесту проти того, що “Талібан” тепер забороняє жінкам здобувати вищу освіту.
Про це повідомляє CNN.
Ісмаїл Машал є засновником приватного університету Машал у Кабулі, а також викладачем Кабульського університету.
Зі сльозами на очах і з тремтячим голосом він розірвав дипломи під час виступу на Tolo News.
“Відсьогодні мені ці дипломи більше не потрібні, тому що в цій країні немає місця для навчання. Якщо моя сестра і моя мама не можуть вчитися, то я не приймаю цю освіту“, — сказав він.
Він додав, що це – оригінали його дипломів зі ступенями магістра та доктора наук.
Ролик з виступом Ісмаїла став вірусним, зокрема його ретвітнула Шабнам Насімі, колишня політична радниця міністра з питань переселення в Афганістані та міністра у справах біженців, яка працює у Великій Британії.
Astonishing scenes as a Kabul university professor destroys his diplomas on live TV in Afghanistan —
“From today I don’t need these diplomas anymore because this country is no place for an education. If my sister & my mother can’t study, then I DON’T accept this education.” pic.twitter.com/cTZrpmAuL6
— Shabnam Nasimi (@NasimiShabnam) December 27, 2022
“Дивовижні сцени, коли професор Кабульського університету знищує свої дипломи в прямому ефірі на телебаченні в Афганістані», – написала вона у підводці до ролика.
Нагадаємо, 20 грудня 2022 року таліби заборонили жінкам навчатися в університетах Афганістану. Вони заявили, що жінки не носили відповідного ісламського одягу в університеті, “одягалися так, ніби збиралися на весілля” і спілкувалися зі своїми колегами-чоловіками. Наступного ж дня охорона не пропустила жінок у навчальні заклади.
Одразу після цього рішення жінки вийшли на акції протесту. У столиці країни, місті Кабул, вже арештували пʼятьох жінок і трьох журналістів.
Крім того, представники “Талібану” наказали всім місцевим та іноземним неурядовим організаціям заборонити жінкам-співробітницям приходити на роботу. Таке рішення може вплинути на надання гуманітарної допомоги мешканцям країни.