У Кабміні заявили, що не можуть зробити засідання уряду доступними для ЗМІ через питання безпеки

Дата: 05 Березня 2024
A+ A- Підписатися

З погляду питань безпеки зараз немає можливості зробити засідання уряду доступними для журналістів.

Про це заявив міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, пише Інтерфакс-Україна.

Олег Немчінов. Джерело: Укрінформ

В ексклюзивному інтерв’ю агентству, відповідаючи на запитання, чи розглядаються варіанти повернення до більш класичних форматів роботи преси під час засідань уряду, він сказав, що це питання розглядається, але “з точки зору безпеки зараз це не можна зробити”.

“Тому що наявність в одному місці всіх членів уряду дуже спокуслива для ворога”, – уточнив Немчінов.

Нагадаємо, що через пандемію COVID-19 засідання уряду впродовж кількох років відбувалися без преси в режимі онлайн, а після початку повномасштабного наступу РФ з міркувань безпеки тривають у закритому режимі.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що понад чотири десятки громадських організацій та окремих журналістів у день відкриття одинадцятої сесії Верховної Ради IX скликання закликали пускати медійників на засідання парламенту та дати можливість спілкуватись із нардепами в кулуарах.

Від 2022 року доступ журналістів до засідань парламенту та кулуарів закрили, а засідання майже всіх комітетів перейшли в онлайн, тож на них не запрошують експертів із громадських організацій. Громадськість раніше вже звертала увагу на низку якість роботи парламентарів нинішнього скликання, якщо до цього процесу не залучати фахівців.

Правозахисники наголошують, що відсутність доступу журналістів до Верховної Ради в підсумку шкодить демократії, тож ознакою її збереження буде повернення комунікації “у зрозумілий і прозорий спосіб”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter