У Херсонській області на міні підірвалось авто: загинула вчителька, її син дістав травми та опіки
На Херсонщині на міні підірвався цивільний автомобіль. Унаслідок цього загинула вчителька, її син дістав травми та опіки.
Про це повідомляє голова Чулаківської сільської територіальної громади Олександр Мусієнко.
“Сьогодні сталася страшна біда в селі Геройське: на міні підірвався автомобіль, і загинула вчителька початкових класів Геройського ліцею Шевченко Ольга Миколаївна. Її син, Шевченко Тарас Вікторович, отримав значні травми та опіки тіла”, – зазначив він.
Мусієнко висловив співчуття від усієї громади доньці загиблої та додав, що лікування її брата потребуватиме великих коштів, яких у родини наразі немає, закликавши громаду допомогти сім’ї.
Раніше ZMINA повідомляла, що понад 82,5 тисячі квадратних кілометрів території України потребують розмінування.
Розрахунки експертів є орієнтовними, а всі дані вони обробляють на основі відкритих джерел за допомогою спеціального геоінформаційного програмного забезпечення.
Напередодні повідомлялося, що в Україні створили мобільний застосунок з мінної безпеки MineFree. Він дозволяє користувачам повідомити про виявлення підозрілих предметів, а також отримати сповіщення про наближення до небезпечного об’єкта.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.