У Херсоні затримали трьох чоловіків, які погрожували розстрілювати місцевих за відмову “голосувати” на псевдореферендумі
У звільненому Херсоні працівники СБУ затримали трьох місцевих жителів, яких підозрюють у колабораціонізмі. Відомо, що чоловіки збирали голоси за проведення псевдореферендуму про приєднання Херсонщини до Росії. Тим, хто відмовлявся брати участь у “голосуванні”, погрожували розстрілом.
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
За даними слідства, колаборантами виявилися троє місцевих жителів, один з яких нещодавно приїхав з тимчасово окупованого Луганська.
На початку повномасштабного вторгнення РФ вони підтримали окупантів і запропонували їм свою допомогу у війні проти України.
“Зловмисниками виявилися колишні представники “виборчих комісій”, створених загарбниками під час тимчасової окупації частини регіону. Перебуваючи на “посадах”, вони виконували вказівки Москви щодо підготовки і проведення незаконного референдуму з “приєднання” до РФ захоплених районів Півдня України”, – йдеться в повідомленні
Для цього підозрювані розгорнули широку агітаційну кампанію на території Бериславського району.
Чоловіки особисто закликали людей прийти на “дільниці” й “проголосувати” на користь країни-агресора.
У разі забезпечення “явки” виборців росіяни обіцяли своїм поплічникам “винагороду” в розмірі 50 тисяч російських рублів кожному.
Крім цього, підозрювані робили подворові обходи приватних будинків, під час яких вимагали від людей поставити потрібну “відмітку в бюлетенях”. Якщо люди відмовлялися голосувати, зловмисники одразу “зверталися” до озброєних росіян, які вривалися в оселі громадян і погрожували розстрілом.
“Після звільнення району зловмисники намагалися “загубитись” по різних населених пунктах. Однак співробітники СБУ встановили їх місцезнаходження і затримали”, – повідомляють правоохоронці.
Затриманим повідомили про підозру в колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України). Санкція цієї статті передбачає покарання до 10 років позбавлення волі.
Суд обрав усім трьом запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Нагадаємо, що від початку повномасштабного російського вторгнення парламент уже двічі вносив зміни до Кримінального кодексу й посилив відповідальність за колабораціонізм та пособництво Росії. Відтепер за колабораційну діяльність можна отримати:
- позбавлення права обіймати певні посади або вести певну діяльність на строк від 10 до 15 років;
- виправні роботи на строк до двох років;
- арешт на строк до шести місяців;
- штраф до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- позбавлення волі на строк до 15 років;
- довічне позбавлення волі.