У Черкасах запрацював центр для дітей, які постраждали від насильства чи стали його свідками
На початку травня у Черкасах запрацював міждисциплінарний центр для комплексної допомоги дітям, які постраждали від насильства або стали його свідками. Його створили за міжнародною моделлю “Барнахус” – тут проводять співбесіди з дітьми, здійснюють медичний огляд для цілей судової медицини, надають всебічну оцінку й усі необхідні терапевтичні послуги від відповідних спеціалістів.
Про це поінформував міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.
“Барнахус – це модель центру для комплексної допомоги дітям, які постраждали від насильства чи стали його свідками. Цей підхід дозволяє зменшити травмування дитини, забезпечити її безпеку та надати їй всебічну підтримку“, – зазначив Бондаренко.
Проєкт вдалося реалізувати за підтримки Міжнародного благодійного фонду “Українська фундація громадського здоров’я” та ЮНІСЕФ.
За словами посадовця, центр розміщений у приміщенні Служби у справах дітей міської ради. Це 4 кімнати, облаштовані необхідними технічними засобами.
Черкаси – одне з 12 міст в Україні, де впроваджується проєкт.
Нагадаємо, 20 грудня в Полтаві відкрили дев’ятий в Україні центр підтримки дітей, які постраждали або стали свідками насильства. Аналогічні центри вже функціонують у Вінницькій, Житомирській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Тернопільській, Чернівецькій областях та Києві.
Читайте також: Діти – свідки воєнних злочинів: як працювати з ними в судах та під час розслідувань, щоб не травмувати повторно