Четверо працівників білоруського Пресклубу вийшли на волю після “помилування”

Дата: 20 Серпня 2021
A+ A- Підписатися

Засновниця білоруського Пресклубу Юлія Слуцька, оператор Петро Слуцький, директор Сергій Ольшевський та програмна директорка Алла Шарко 19 серпня 2021 року вийшли на свободу після восьми місяців перебування за ґратами після офіційного “помилування”; за ґратами ще залишаються журналістка Ксенія Луцкіна та ексоператор телеканалу “Білорусь-1” Денис Соколовський.

Про це повідомляється на сторінці Пресклубу у фейсбуку.

Джерело: фейсбук-сторінка білоруського Пресклубу

Інформацію також підтвердив представник із правових питань екскандидатки на пост президента Білорусі, опозиціонерки Світлани Тихановської Сергій Зікрацький.  

“Ми всі вчора плакали, сміялися, стрибали та кричали на радощах, коли Алла, Юля, Петро і Сергій вийшли на свободу. І я робив це разом з вами”, – написав він на своїй сторінці у фейсбуку.

Водночас юрист наголосив на тому, що “помилування” людей, провина яких не була доведена судом, є незаконним.

“Відповідно до статті 96 Кримінального кодексу помилування здійснюється до особи, засудженої за злочин. Ніхто з тих, хто вийшов учора (19 серпня 2021 року. – Ред.) із СІЗО, не був засуджений”, – уточнив Зікрацький.

Він наголосив на тому, що влада вперше порушила закон, довільно кидаючи людей за ґрати, і вдруге – відпускаючи незаконно затриманих під виглядом “помилування”.

“Чому? Тому що вони намагаються грати з нами, намагаються зрозуміти, якої ціною нас можна упокорити. На ранок 20 серпня за ґратами все ще залишаються 633 політичних в’язні й тисячі людей, які не визнані політв’язнями, але сидять за політичними звинуваченнями. Ми повинні радіти кожному заручнику, який виходить на свободу, але ми не маємо права заспокоюватися і задовольнятися цим, поки не вийде на свободу остання людина, яка перебуває за ґратами з політичних мотивів”, – написав Зікрацький.

Нагадаємо, що наприкінці грудня 2020 року в Мінську очільницю незалежного журналістського об’єднання “Пресклуб Білорусь” і кількох її колег звинуватили в ухиленні від сплати податків і пов’язаних кримінальних злочинах. 

Слуцькій висунули обвинувачення в ухилянні від сплати податків в особливо великому розмірі. Покарання за цією кримінальною статтею передбачає до п’яти років обмеження волі. 

Згідно з кримінальним кодексом Білорусі, від кримінальної відповідальності може звільнятися той, хто “добровільно відшкодував завдані збитки, сплатив дохід, отриманий злочинним шляхом”.

6 січня 2021 року рідні затриманих виплатили 110 тисяч білоруських рублів як “відшкодування завданих збитків”, проте це не вплинуло на їхнє звільнення.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter