У Берліні зареєстровані понад 44 000 українських біженців

Дата: 06 Серпня 2023
A+ A- Підписатися

Майже 44,5 тисячі українців, які залишили свої домівки через російську агресію наразі мають тимчасовий захист у Берліні. 

Про це в інтерв’ю “Укрінформу” повідомила депутатка Палати депутатів Берліна Лілія Усік.

Зараз в Берліні зареєстровано 46 080 шукачів притулку з України відповідно до розділу 24 закону про проживання (тимчасовий захист), з них 44 410 мають українське громадянство та 1 670 — громадянство третьої країни“, – поінформувала Усік.

Ці дані депутатка отримала у відповідь на запит до сенату Берліна.

Усік зазначила, що насправді точна інформація про загальну кількість шукачів притулку з України, які проживають у столиці ФРН, залишається невідомою, оскільки, крім названих вище, є й інші групи. Наприклад, ті, хто мешкає в Берліні з іншою посвідкою на проживання, прибули в рамках безвізового режиму, який дозволяє перебування протягом 90 діб, або шукачі притулку, які залишаються у закладі первинного прийому і ще не оформили документи.

Нагадаємо, наприкінці травня поточного року сенат Берліна ухвалив рішення, що центр прийому біженців з України у колишньому аеропорту “Тегель” працюватиме і після кінця 2023 року.

Раніше ZMINA писала, що у жовтні минулого року керівний бургомістр Франциска Гіффай заявила, що в Берліні “практично вичерпані” можливості приймання біженців. Близько 340 тисяч громадян України отримали першочергову допомогу в Берліні, а 100 тисяч залишаються в столиці.

Разом з тим, що у Федеральному агентстві зайнятості Німеччини вважають, що українські біженці допомогли зменшити навантаження на місцевий ринок праці, адже в країні зараз знайшли роботу близько 86 тисяч українців, і їхня кількість продовжує зростати.

За даними Терценбаха, з лютого 2022 року в Німеччині на 65 тисяч більше українців сплачують внески на соціальне страхування, що вказує на їхнє офіційне працевлаштування. Ще близько 21 тисячі українців зайняті на так званих мініроботах (дохід становить до 450 євро на місяць, що дозволяє претендувати на соцвиплати).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter