У Бельгії скасували показ пропагандистського фільму “Росіяни на війні”
Фестиваль DOCVILLE у бельгійському місті Льовен скасував показ пропагандистського фільму “Росіяни на війні” російської режисерки Анастасії Трофімової після звернення Посольства України в Бельгії.
Про це повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ України (МЗС).

“Фільм представляє російських солдатів у війні проти України як “жертв обставин”, замовчуючи їхню відповідальність за воєнні злочини – вбивства, тортури, зґвалтування, мародерство та примусову депортацію українських дітей”, – йдеться в повідомленні МЗС.
Демонстрація таких фільмів є частиною російської інформаційної війни, спрямованої на виправдання своєї агресії проти України, наголосили в міністерстві.
Посольство України звернулося до федерального уряду та уряду регіону Фландрія, місцевої влади Льовена, керівництва кінофестивалю та Льовенського Католицького університету із закликом скасувати показ цього фільму.
У відповідь на це керівник фестивалю DOCVILLE та ректор Льовенського Католицького університету повідомили про скасування показу.
Стрічка спрямована на те, щоб відбілити російських солдатів і зняти з них відповідальність за вбивства, зґвалтування, тортури, грабунок, примусову депортацію дітей і руйнування українських міст. Це інструмент маніпуляції громадською думкою, наголосили в посольстві.
За інформацією Департаменту захисту національної державності СБУ, фільм є елементом спеціальної інформаційно-психологічної операції спецслужб Росії. Її метою є виправдання та підтримка військово-політичного керівництва Російської Федерації в продовженні “спеціальної військової операції”, наголосила пресслужба української амбасади.
Також режисерка Трофімова порушила українське законодавство, незаконно перетнувши державний кордон України для знімання фільму. В одному зі своїх інтерв’ю вона підтвердила, що не запитувала дозвіл української влади на в’їзд.
Правоохоронці порушили кримінальне провадження проти Трофімової за частиною 3 статті 436-2 Кримінального кодексу України – виправдання та визнання правомірною російської агресії.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що в Нідерландах наприкінці березня також анонсували показ фільму “Росіяни на війні”. Його планують провести в кількох місцях у Гаазі, зокрема в Лейденському університетському коледжі.
Посольство України в Королівстві Нідерландів висловило протест і закликало скасувати ці покази.