У Бахмуті військові РФ поцілили в готель, є загиблі та поранені
Вранці 27 липня війська РФ завдали ударів по готелю в Бахмуті Донецької області. Обстріляли також і інші населені пункти.
Про це повідомляють голова Донецької ОДА Павло Кириленко та Головне управління ДСНС України в Донецькій області.
“У результаті обстрілу міста Бахмут, який стався близько 7-ї ранку, сталося часткове руйнування двоповерхової будівлі готелю. О 9:25, під час проведення пошуково-рятувальних робіт, рятувальники з-під завалів врятували чоловіка, якого було госпіталізовано до лікувального закладу.
Загалом з початку проведення робіт на місці події виявлено тіло однієї загиблої особи, постраждало чотири особи. Підтримується акустичний контакт з однією постраждалою особою, візуально спостерігається тіло загиблої особи. Роботи по розбору завалів продовжуються”, – повідомляє ДСНС.
Також росіяни завдали трьох ракетних ударів по Торецьку та одного по Авдіївці. У Торецьку ракети влучили в приватний сектор та гаражі, але люди не постраждали. В Авдіївці окрім ракети росіяни тричі застосували артилерію, поціливши в центр міста та Авдіївський коксохімічний завод.
У Курахівській громаді під обстрілами саме Курахове, а також Гірник, Курахівка і Гострий. Інформація щодо наслідків ще уточнюється.
У Мар’їнській громаді тривають інтенсивні обстріли Красногорівки.
В Очеретинській громаді обстріли тривали вночі й уранці: найбільше в околицях Пісків. Зранку російські снаряди прилетіли в район Карлівської фільтрувальної станції та Орлівки.
Під вогнем окупантів також перебуває Яблунівка Іллінівської громади. Там пошкоджено три будинки, але потерпілих немає.
Як відомо, в Рубіжному, що на Луганщині, вперше за три місяці почали впорядковувати стихійні поховання. У тимчасово окупованому місті, за офіційними даними, вже понад 400 загиблих містян за період активних боїв. Більшість із них поховано біля будинків.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.