У 2024 році армія РФ майже 350 разів застосувала хімічну зброю проти ЗСУ

Дата: 10 Березня 2024
A+ A- Підписатися

РФ продовжує застосовувати проти Збройних сил України токсичні хімічні речовини, заборонені Конвенцією про хімічну зброю. Упродовж поточного року окупанти щонайменше 346 разів застосовували токсичні хімічні речовини проти ЗСУ.

Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на посла України в Нідерландах Олександра Карасевича.

Фото: Depositphotos

РФ послідовно та постійно порушує правила ведення війни та продовжує застосовувати проти Збройних сил України токсичні хімічні речовини, заборонені Конвенцією про хімічну зброю“, зазначив він у виступі на 105-й сесії Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).

За його словами, армія РФ стрімко збільшує обсяг і розширює географію використання токсичних хімікатів, що також є порушенням конвенції.

Лише у 2024 році ми зафіксували 346 випадків застосування токсичних хімічних речовин – це еквівалентно 6 порушенням РФ конвенції на день. Застосування хімічної зброї розглядається ворогом як засіб досягнення тактичної переваги і деморалізації ЗСУ. Мета застосування – отруєння військовослужбовців ЗСУ та виштовхування їх з укріплених позицій”, сказав Карасевич.

Як він поінформував, станом на 1 березня розслідуються 1060 випадків застосування хімічних речовин РФ. Наразі підтверджено 72 факти такого використання.

За даними експертів, основним засобом доставлення боєприпасів, споряджених небезпечними хімічними речовинами, є БПЛА, що скидають газові гранати типу К-51 (71%).

Станом на лютий 2024 року – 946 випадків надання медичної допомоги українським військовослужбовцям у зв’язку з отруєнням невідомою речовиною, що сталися в районах бойових дій, зареєстровані в закладах охорони здоров’я України“, додав посол.

Україна вважає ці задокументовані випадки звернення військовослужбовців ЗСУ за медичною допомогою свідченням систематичності та грубим порушенням державою-агресором положень конвенції, підкреслив Карасевич.

Крім того, українська влада активно збирає докази, пов’язані з порушеннями РФ конвенції, і надаватиме технічному секретаріату Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) та державам-учасницям інформацію про хід розслідування у встановленому порядку.

Нагадаємо, впродовж 8 лютого російські військові шість разів скинули боєприпаси з хімічною речовиною сльозогінно-задушливої дії хлорпікрин в операційній зоні ОСУВ “Таврія”.

Українські посадовці та військові вже неодноразово казали про застосування хімічної зброї російськими військовими, наприклад у Запорізькій області та на Херсонщині. 

Навесні 2022-го президент Володимир Зеленський застерігав росіян від використовування хімічних боєприпасів, а президент Польщі Анджей Дуда казав, що якщо Росія застосує хімічну зброю, то НАТО може переглянути своє рішення не втручатись у воєнний конфлікт.

Читайте також: Заборонені засоби та методи ведення бойових дій, які Росія використовує у війні проти України

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter