У 16-річної Арміти Ґараванд, яку побила іранська поліція моралі, діагностували смерть мозку

Дата: 23 Жовтня 2023
A+ A- Підписатися

Лікарі діагностували смерть мозку в 16-річної Арміти Ґараванд, яку на початку жовтня побила іранська поліція моралі за неправильне носіння хіджаба. 

Про це повідомила правозахисна організація Hengaw.

Фото: Hengaw

22 жовтня батько дівчини в коментарі організації зазначив: “Команда лікарів Арміти повідомила нам, що її мозок більше не функціонує і надії на одужання немає”.

Хоча батько Арміти прямо не використовував термін “смерть мозку”, він зазначив, що її фізичний стан залишився незмінним з моменту госпіталізації, а медичні експерти висловили песимізм щодо її одужання.

Наступного дня державне інформаційне агентство Tasnim опублікувало звіт під назвою “Підтвердження смерті мозку Арміти Ґараванд”, де підтвердило лікарський діагноз.

Лікарі не проводили жодного хірургічного втручання з моменту її початкової госпіталізації через погіршення стану дівчини.

Раніше ZMINA писала, що 1 жовтня на одній зі станцій метро в Тегерані представники поліції моралі побили 16-річну Арміту Ґараванд. Наразі вона перебуває в комі. Причиною нападу стало недотримання правил носіння хіджаба.

На відеозаписі зі станції, який шириться в соцмережах, видно, що непритомну дівчину виносять з вагона й кладуть на платформу. Іранські медіа стверджують, що дівчина знепритомніла після падіння кров’яного тиску і вдарилась об стіну вагона.

Hengaw заявила, що підлітка перебуває в комі в лікарні та під посиленою охороною. Правозахисники кажуть, що Арміта Ґараванд зазнала серйозних травм після того, як її затримали агенти поліції моралі.

Тим часом влада Ірану заперечує причетність сил безпеки до цього інциденту і заявляє, що дівчина знепритомніла через низький тиск.

Нагадаємо, у вересні минулого року 22-річну Махсу Аміні в Тегерані затримала поліція моралі за нібито порушення закону, який вимагає від жінок покривати волосся хіджабом або носити хустку. З поліцейської дільниці Аміні відвезли до лікарні, де вона за кілька днів померла.

Того ж місяця в країні почалися масові заворушення через смерть Аміні. Протестувальники вважають, що причиною її загибелі стало побиття співробітниками силових структур. Люди виступали з гаслами проти поліцейського насильства, проти боротьби іранської влади з інакодумством, за демократизацію країни та за повалення режиму аятоли Алі Хаменеї.

Протести жорстоко придушувалися. Багатьох протестувальників затримали.

На тлі масових заворушень іранська влада в грудні 2022 року заявила, що ліквідувала поліцію моралі та що вона “не має нічого спільного із судовою системою”. Але в липні поточного року в країні оголосили про повернення на вулиці населених пунктів поліції моралі, яка має “забезпечити виконання вимог про носіння хіджаба жінками”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter