Тиск на журналістів може нашкодити наданню міжнародної допомоги Україні – Юрчишин

Дата: 21 Січня 2024
A+ A- Підписатися

Ситуація з тиском на журналістів, зокрема інциденти зі стеженням за командою Bihus.Info та залякуванням журналіста-розслідувача Юрія Ніколова використають у своїх цілях опоненти та вороги України, загалом це може негативно вплинути на міжнародну підтримку України.

Про це сказав народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин під час випуску “УП. Чат”.

Ярослав Юрчишин. Джерело: фейсбук

“Я повністю погоджуюся з тим, що можуть використати. Не те, що можуть, використають. Я просто чекаю, коли почнуться знову дебати про надання допомоги Україні. І просто вийдуть і скажуть: “Так, а там журналістів щемлять, кому ми будемо давати допомогу?”. І це проблема. Це не можна не розуміти”, – заявив нардеп.

Водночас неефективне розслідування переслідування працівників Bihus.Info може стати поганим сигналом та сприяти суттєвому погіршенню ситуації зі свободою медіа в регіонах, вважає він.

У такому випадку Україна втратить “єдиний стовідсотковий аргумент, чому ми є представниками західного світу, чому ми можемо бути в Європейському Союзі, воюючи з тоталітарною Росією”, переконаний Юрчишин.

Нардеп відзначив важливість оперативної реакції правоохоронних органів та суспільства на факти тиску на журналістів і медіа. Юрчишин згадав про напад журналіста “Української правди” Михайла Ткача.

“Не скажу, що було дуже оперативне розгортання справи. Станом на кінець минулого року була лише вручена підозра виконавцям. Наразі ми не можемо говорити про те, що встановлені ті, хто спонукав фізично впливати й перешкоджати роботі знімальної групи “Української правди”, – заявив він.

Як наслідок реакції на ситуацію Медіарух вийшов із логічною заявою про те, чи не є інциденти з журналістами системним тиском, підкреслив він.

“Хоча одразу почали кричати: “В чиїх інтересах ви працюєте, які ви козирі даєте російській пропаганді?”. Щоб не давати козирі російській пропаганді, треба боротися з будь-якими фактами впливу на журналістів”, — сказав очільник Комітету з питань свободи слова.

Раніше ZMINA повідомляла про те Комітет з питань свободи слова запланував спільне з правоохоронцями засідання стосовно стану розслідування правоохоронцями справ про перешкоджання журналістській діяльності.

У ньому також візьмуть участь журналісти та представники медіа, аби налагодити механізм ефективної взаємодії.

Детальніше про тиск на журналістів, який посилився в Україні останнім часом, читайте в матеріалі ZMINA

Атаки на Bihus.Info та інших журналістів: чому згадують Януковича і як не зганьбитися владі сьогодні

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter