Transparency International стала на захист студентів, що викривають корупцію в КНУ

Дата: 05 Жовтня 2015
A+ A- Підписатися

Лідерів студентської антикорупційної ініціативи “ШеваПіл” відраховують з університету нібито через нескладення іспиту.

У рамках національної кампанії щодо захисту викривачів корупції “Вони б не мовчали” Transparency International Україна вирішила надати підтримку студентам Київського національного університету ім. Тараса Шевченка – лідерам студентської антикорупційної ініціативи “ШеваПіл”.

Формальним приводом відрахування першокурсників філософського факультету Володимира Коваля та Івана Кучерявого, що навчаються на контракті, стало нескладення іспиту з історії зарубіжних політичних вчень. Але студенти переконані, що це – політична розправа з боку керівництва університету, що напряму пов’язана з їхньою антикорупційною діяльністю. 

Студенти створили сторінку в соцмережі й почали викладати відомі їм випадки хабарництва та перевищення повноважень керівництва у загальний доступ. Також їм на електронну скриньку почали анонімно та відкрито повідомляти про випадки корупції в університеті.

Зокрема, студенти викрили зловживання на тендерах із закупівель продуктів для університетської їдальні, випадки хабарництва у гуртожитку економічного факультету. Тепер антикорупційна ініціатива “ШеваПіл” готується оприлюднити ще декілька кричущих фактів корупції, пов’язаних із земельними ділянками університету, а також підрядниками, що робили ремонт у навчальному закладі.

Студенти двічі перескладали іспит, але не отримали задовільного балу. Зараз вони вважаються студентами першого курсу, не мають право відвідувати пари і заробляти бали на другому курсі, і водночас мають платити по контракту за навчання на другому курсі.

Громадська організація Transparency International Україна закликає Міністерство освіти втрутитися у ситуацію, а керівництво вузу об’єктивно оцінити знання студентів, перевести на другий курс і надати їм можливість вдруге прослухати предмет, іспит з якого вони не склали.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: