Торік на Одещині на 10% зріс рівень дитячого травматизму: побільшало побутових травм
Минулого року на території Одеської області щонайменше на 10% зріс рівень дитячого травматизму.
Про це у Медіацентрі Україна розповіла начальниця медичного управління департаменту охорони здоровʼя Одеської ОВА Оксана Рокунець-Сорочан.
Так, якщо у 2020-му та 2021 році медики фіксували по 16 тисяч травматичних випадків у регіоні, то у 2022 році їх стало вже 17 тисяч. Збільшилась й кількість загиблих: у 2022-му внаслідок травматизму загинули 35 дітей, а з 1 січня по 24 травня поточного року таких випадків вже 10.
У довоєнні часи, як кажуть посадовці, найчастішими були вуличні травми (47%), побутові (35%) та спортивні, але зараз на перше місце вийшли побутові травми, на другому — вуличні, і лише потім – спортивні.
“Через воєнний стан діти змушені навчатися дистанційно, вони перебувають сам на сам, сидять у гаджетах, не спілкуються з іншими дітьми. Діти втрачають обережність через те, що ізольовано перебувають у приміщеннях”, – висловлює одне з припущень щодо збільшення рівня травматизму Рокунець-Сорочан.
Пов’язують збільшення кількості травматичних випадків також з тим, що поза школою діти обмежено набули знання про те, як уникнути подібних ситуацій.
Війна в Україні, як вважають у ЮНІСЕФ, штовхає ціле покоління дітей до краю прірви, адже щонайменше 1,5 мільйона з них тепер мають ризики депресії, тривожності, посттравматичного стресового розладу та інших проблем психічного здоров’я з потенційними довгостроковими наслідками.
Понад чверть українських дітей, які стали свідками або учасниками подій війни, розлучились із рідними.
Нагадаємо, що торік зимою в Україні фіксували збільшення пожеж внаслідок використання генераторів. Масово використовувати генератори українців змусили постійні масовані атаки Росії на енергетичну інфраструктуру та викликані ними відключення світла.