Терорист Андерс Брейвік просить полегшити умови утримання, бо він хоче накласти на себе руки

Дата: 09 Січня 2024
A+ A- Підписатися

У Норвегії терорист Андерс Брейвік, який убив 77 та поранив більш ніж 200 людей, просить про полегшення умов утримання, бо вони нібито вплинули на його ментальне здоров’я. 

Про це повідомляє Reuters. 

Фото: Lise Aserud / Associated Press

Адвокати Брейвіка розповіли про погіршення його ментального здоров’я під час засідання, що відбулося 7 січня. Серед тих, хто спостерігав за процесом, був Фредді Лі, одну з дочок якого застрелив терорист, а другу – поранив. 

Захисники Брейвіка наголосили, що роки ізоляції спричинили появу в їхнього клієнта думок про самогубство. Так, у 2018-му, за словами одного з його адвокатів, терорист фекаліями на стіні камери написав: “Убий мене”. 

Брейвік просить суд зняти обмеження на його листування із зовнішнім світом. Своєю чергою юристи, які представляють міністерство юстиції, кажуть, що чоловіка необхідно тримати окремо від решти ув’язнених через постійну загрозу безпеці, яку він становить.

Камера у в’язниці Скієн, де з 2013 року відбуває покарання Андерс Брейвік. Фото: AFP

Брейвік не вперше жаліється на умови утримання за ґратами. Терорист у позові до ЄСПЛ стверджував, що ізоляція в одиничній камері площею 31,5 квадратного метра порушує права людини.

В ув’язненні в Брейвіка є доступ до книжок, він заочно закінчив відділення факультету політології університету в Осло та навіть написав мемуари.

Нагадаємо, що Брейвіка засудили до 21 року вʼязниці з можливістю необмеженої кількості продовжень цього терміну. 

Теракт, який він влаштував, трапився 22 липня 2011 року. Брейвік замінував будівлю парламенту й відразу після вибуху напав на молодіжний табір Норвезької робітничої партії на острові Утоя.

Він назвався агентом секретної служби та сказав вожатим табору, що приїхав провести інструктаж із безпеки. Після цього почав розстрілювати дітей і дорослих. До того як його зупинив спецзагін поліції, Брейвік убив 77 людей і поранив понад 200.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter