Син голови Запорізької РДА, якого звільнили з полону, розповів, що чув як окупанти катують заручників

Дата: 09 Липня 2022
A+ A- Підписатися
16-річний син голови Запорізької районної державної адміністрації Владислав Буряк, якого звільнили на передодні, розповів, що чув як били та катували людей, які разом з ним перебували у полоні окупантів.
 
Про це він розповів в ефірі телеканалу “Настоящее время”.
 
Голова Запорізької райдержадміністрації Олег Буряк із сином Владиславом. Джерело: фейсбук-сторінка Save Vlad Buryak

Перші 48 днів я перебував у Василівському відділенні поліції, утримувався в СІЗО, в одиночній камері. Ви самі розумієте, що таке одиночна камера. Це без можливості виходити нормально на повітря, поговорити. Зв’язок був раз на 10 днів, на вулицю міг виходити на 15-20 хвилин на день. Перші два тижні я помитися не міг, речі виправ лише після трьох тижнів. У камері був неробочий туалет, мені доводилося за допомогою залізної миски набирати з крана і змивати”, – розповів Владислав.

Він додав, що до його завдань входило прибирання приміщень, в яких проводилися допити як цивільних, так і військових людей.

У них питали, де знаходилася зброя. Застосовувалися до полонених негуманні методи допитів – тортури (биття струмом, побиття). Я все бачив і чув. До мене тортури не застосовували. Перші дні було дуже складно. Найперший день, коли мене взяли, я відразу зрозумів, що все дуже серйозно, я розумів, що маю поводитися спокійно, стримано по можливості, і погоджуватися на все, що мені пропонують, не агресувати, з більш-менш дружнім ставленням, щоб до мене ставилися нейтрально, щоб я був невидимим“, – зазначив хлопець.

Батько Владислава Олег Буряк поки що не може розкрити подробиць звільнення сина. Посадовець каже, що правоохоронці вже відкрили кримінальну справу.

Раніше ZMINA повідомляла, що 7 липня росіяни звільнили 16-річного Владислава Буряка, який перебував у полоні 90 днів.

Нагадаємо, російські окупанти систематично викрадають людей на тимчасово захоплених територіях. ZMINA веде перелік тих, про зникнення кого стає відомо. 

Коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter