Суд у Страсбурзі розглядає близько 200 позовів від жертв російської агресії

Дата: 16 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Європейський суд (ЄСПЛ) розглядає близько 200 позовів від українців, які потерпіли внаслідок військової агресії Росії.

Про це повідомила юристка Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Аліна Павлюк, передає УП.

За її словами, зараз юристи УГСПЛ надають юридичну допомогу як українським військовим, так і цивільним людям, які потерпіли внаслідок військової агресії Росії на сході України.

“На цей час це близько 200 справ. Але розгляд у ЄСПЛ може тривати близько 5-6 років”, – сказала юристка.

Аліна Павлюк зауважила, що з усіх поданих скарг ЄСПЛ не відхилено жодну.

Вона нагадала, юристи Гельсінської спілки займаються питаннями надання допомоги полоненим, а також безвісти зниклим в зоні АТО. Вона уточнила, що допомога юристів безкоштовна і всі бажаючі можуть по неї звернутися, знайшовши контакти на сторінці УГСПЛ в Інтернеті.

У свою чергу юристка УГСПЛ Олена Сапожнікова повідомила, що правозахисна організація провела аналіз рішень суду у Страсбурзі проти Росії. У 2014 році ЄСПЛ виніс 97 рішень за позовами, більша частина яких стосувалася порушень прав людини під час війни на території Чечні.

“У 2014 році було винесено ЄСПЛ 97 рішень щодо порушень ст. 2, 3 і 5 Конвенції. Це незаконне затримання, викрадення, тортури, застосування психологічного і фізичного насильства. І ЄСПЛ встановив, що це були російські військовослужбовці”, – сказала юристка УГСПЛ.

Вона підкреслила, що ці рішення Росія повинна була виконати, але “замість цього вони вирішили визнати рішення ЄСПЛ неконституційними”.

Як відомо, юристи вважають, що компенсації, які присуджує суд у Страсбурзі, можна отримувати, арештовуючи майно Росії за кордоном. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: