Суд у Страсбурзі прийняв позицію України у справі проти Росії про порушення прав людини в Криму

Дата: 01 Червня 2017
A+ A- Підписатися

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) прийняв правову позицію України у першій справі “Україна проти Росії”, яка стосується порушення прав людини в окупованому Криму. 

Про це повідомив під час прес-конференції в Укрінформі 1 червня міністр юстиції України Павло Петренко, передає кореспондент Центру інформації про права людини.  

Павло Петренко, міністр юстиції України

“Європейський суд з прав людини офіційно підтвердив прийняття нашої правової позиції по першій справі “Україна проти Росії” з приводу фактів незаконного порушення прав людини в Криму”, – заявив він.

“27 березня ми направили величезний пакет документів і цю правову позицію, де ми спростовуємо всі позиції Російської Федерації – і тиждень тому Європейський суд надіслав підтвердження прийняття цієї правової позиції”, – додав він.

За його словами, Росія вважає, що ЄСПЛ не має юрисдикцію розглядати першу справу “Україна проти Росії” через те, що у Криму відбувався “референдум”.

“На думку Росії, ЄСПЛ не має юрисдикції розглядати справу, бо країна пізніше відгукнулась на волевиявлення “референдуму”, – розповів міністр. 

Урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина каже, що Росія визнає відповідальність за Автономну республіку Крим з 21 березня 2014 року. Але Україна наполягає, що вона захопила Крим, починаючи з 27 лютого 2014 року.

“У цей проміжок часу була низка порушень прав людини, за які Росія намагається уникнути відповідальності. Тоді були тортури, незаконні захоплення, вбивства, які вчиняли представники Російської Федерації”, – розповів урядовий уповноважений.  

Іван Ліщина: “Справжня мета Росії була не сприяти волевиявленню кримчан, а окупувати півострів”

“Здавалося б, Росія перше, що мала зробити – це заблокувати українські військові частини, які могли активно втручатись. Нічого подібного. Перші блокування стосувались українських сил ПВО… Їхнє перше завдання було відокремити Крим від України, не дати можливості українським частинам з материку зайти до Криму і створити умови для вводу додаткових військ з Російської Федерації. Це не були спроби підтримати демократичне волевиявлення народу Криму”, – додав він. 

Міністерство юстиції очікує від суду процедурного рішення про порядок розгляду справи – чи він буде розглядатись у Страсбурзі, чи близько 50 свідків допитуватимуть на виїзних засіданнях у Києві. 

Міністр повідомив, що відправлені до ЄСПЛ докази згодом передадуть до Міжнародного кримінального суду.

Іван Ліщина розповів, що Україна запропонувала суду об’єднати усі справи по Криму та Донбасу у дві окремі справи. За його словами, українська сторона запропонувала такі дії, бо Росія почала зловживати із розглядом справ.

“Цю справу ми будемо розглядати, а цю давайте потім”, – розкрив він поведінку представників Росії в суді. Наразі ЄСПЛ розглядає пропозицію Києва.

Нагадаємо, Україна подала 5 справ проти Росії до Європейського суду з прав людини. Вони стосуються порушень прав людини у Криму під час окупації, незаконного вивезення дітей-сиріт на територію Росії, масових порушень прав людини на території Донбасу з боку Росії та її прибічників. За обсягом ці справи налічують десятки тисяч документів. 

Раніше повідомлялось, що українці подали до ЄСПЛ вже понад 2 тисячі індивідуальних скарг проти Росії. Скарги подавались в рамках системи безоплатної правової допомоги. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: