Суд поновив розгляд нападу на Марш рівності

Дата: 12 Лютого 2016
A+ A- Підписатися

Під Оболонським судом Києва відбулася акція ЛГБТ-активістів з вимогою розслідувати злочини, вчинені проти учасників минулорічного Маршу рівності.

Сьогодні суд розглядав справу Дашевського, Кирильчука, Протоковила, Вільямовського, яких обвинувачують у вчинені злочину, передбаченого ч.3. ст.296 Кримінального кодексу України (“хуліганство”). Про це повідомляє кореспондентка Центру інформації про права людини.

Утім, ЛГБТ-активісти стверджують, що напад під час мирної акції – це не просто “хуліганство”.

“Досі ніхто з нападників не ніс ніякої відповідальності, усе це були умовні терміни. Насправді ті, хто нападають, діють на користь нам. Люди бачать контраст. Мирні акції – і фізичні напади. Люди можуть зробити правильні висновки. Ситуація з представниками ЛГБТ в Україні змінюється – до нейтрального і позитивного ставлення. Але ці зміни відбуваються дуже поволі”, – прокоментував Зоря Кісь, координатор проектів Freedom House.

Жодне з відкритих кримінальних проваджень, яких уже по Маршу рівності було кілька, не містило статтю 161 КК України (злочини на ґрунті ненависті). Активісти прагнуть своєю акцією привернути увагу суду.

“Хотілося б, щоб суд врахував у винесенні рішення гомофобний і трансофобний мотиви. Ми вимагаємо реального покарання”, – прокоментувала Олена Ганич, прес-секретарка “Гей-Альянс Україна”.

Один з обвинувачуваних Віталій Кирильчук коментує свої дії так: “Ми проти публічності й пропаганди. Ми не ходимо в їхні гей-клуби… Хай створять свій батальйон і йдуть в АТО. Я їх там не бачив”. На питання, чи, може, через те, що в Україні геї не можуть почуватися безпечно, ви не знаєте про їхнє перебування в АТО, Кирильчук відмовився відповідати. “У мене немає коментарів”, – і різко вийшов із приміщення суду.

Адвокатка Вікторія Єлманова, захисниця Дашевського і Кирильчука, подавала клопотання, що обвинувальний вирок прокурора містить правові недоліки. Утім, суддя Юлія Бевзенко ухвалила рішення, що обвинувальний акт відповідає вимогам відкритого судового процесу і призначила наступне засідання на 19 лютого о 11:00.

Нагадаємо, 6 червня минулого року на Оболонській набережній близько 300 активістів провели Марш рівності на захист прав ЛГБТ. Кількадесят ультраправих активістів напали на акцію, важко поранивши міліціонера. Після закінчення маршу молодики влаштували “сафарі”, побивши декількох людей.

Попереднє засідання суду мало відбутися 22 січня, однак його перенесли. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: