Столичні РДА використали трохи більше як 4% коштів, виділених на ремонт укриттів
Районні державні адміністрації в Києві витратили усього 4,3% коштів, виділених Київрадою на ремонт укриттів.
Про це з посиланням на дані листа, надісланого начальнику Київської міської військової адміністрації, розповів депутат Київради та голова Тимчасової контрольної комісії з перевірки укриттів Леонід Ємець.
Судячи із даних листа, щонайменше дві адміністрації у столиці взагалі не використали кошти. Мова йде про Деснянський і Солом‘янський райони. Найактивнішою у цьому плані стала Дніпровська РДА, де відсоток виконання визначили на рівні 22%.
“Це, думаю, пояснює жалюгідний стан укриттів”, – припускає Ємець.
Депутат, наголошуючи, що висловлює власну думку, припустив, що причиною такого стану речей є корупція.
“Коло допущених до перемог учасників тендерів таке вузьке, що на весь обсяг робіт його не вистачає. А допустити кого попало, з ринковими цінами, це підставити схематоз, бо одразу підсвітяться завищені ціни на матеріали й роботи. Ну от так мені задається… Як то кажуть, здається — молитись треба! Ну так я буду молитись на Феміду, Немезіду і їх невблаганність”, – пише Ємець.
У коментарях до допису депутата можна знайти звернення від жінки, на ім’я Ганна Балабай, яка, за її словами, саме мешкає у Деснянському районі, який взагалі не витратив грошей на облаштування укриттів.
“…є бомбосховище, велике, гарне, але на мапі його навіть немає!!!.. Коли сталася трагедія на Ореста Левицького, то порушували питання з укриттями й з цим також. Ми з сусідами об’єдналися і звернулися до керівництва, що приїжджало на місце трагедії. Сказали власниці будівлі зрізати замки й пускати людей. Декого з сусідів навіть пустили туди поприбирати, а після того укриття знову зачинили вже зсередини й ніхто нікого не пускає”, – розповідає вона.
Нагадаємо, що після того, як під час російської атаки троє людей загинули в Києві, бо не могли потрапити в сховище, в Україні перевірили всі бомбосховища. Виявилося, що придатними є 77% з них, а вмістити вони можуть лише 43% населення країни.
Стан укриттів у Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі, Херсоні, Чернігові, Миколаєві, Сумах, Конотопі та Білій Церкві визнали незадовільним.
Також усього 68% освітніх закладів в Україні мають укриття.