Справа Шеремета: Дугарь пом’якшили запобіжний захід, Кузьменко та Антоненку подовжили арешт

Дата: 17 Липня 2020
A+ A- Підписатися

Печерський районний суд Києва пом’якшив запобіжний захід підозрюваній у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета Яні Дугарь.

Про це повідомив адвокат Денис Ломанов у фейсбуку. 

Суд продовжив покладені на Дугарь обов’язки, проте вилучив з переліку свідків, з якими не можна спілкуватися, військовослужбовців, з якими підозрювана проходить службу, та викладачами навчального закладу. За словами Ломанова, на наступному засіданні сторона обвинувачення спробує зобов’язати захист завершити ознайомлення з матеріалами провадження за 10 днів. 

Водночас Печерський районний суд продовжив на два місяці запобіжний захід у вигляді тримання під вартою волонтерці та лікарці Юлії Кузьменко та Андрію Антоненку

#FreeRiff

Вже після опівночі суддя Писанець оголошує результат 12 годинної тяганини – ще два місяці під вартою. На жаль, дива не сталось.В судовому засіданні прокурор зачитав весь текст свого твору, яким було обґрунтовано подальше тримання Андрія під вартою. Нічого нового – ті самі кумедні теорії, надумані ризики про можливість чинити тиск на британського експерта та потерпілих, які Андрія в очі не бачили і слова про нього не казали. Адвокат Станіслав Кулик послідовно надав логічні пояснення по кожному "доводу" клопотання прокурора – ризики неналежної процесуальної поведінки Андрія мінімальні і ті усуваються чесним словом Андрія. Адвокат Дмитро Круговий більше уваги приділив обгрунтованості підозри. Він нагадав всім, що порівняння осіб за ходою не є наукою, в той час коли зріст Андрія відрізняється від зросту чоловіка з відео на 10 см, при тому що Андрій босоніж, а той взутий і в кепці. Палкі промови поручителів Олександр Гагаєв, Олексій Никифоров, Ірина Фріз / Iryna Friz, Tania Uzepchuk, Андрій Тетерук (Тетерук Андрій) та Бондар Михайло, здавалось не залишать шансів прокурорам. Все ж зрозуміло, очевидно. Треба відпускати, але не в цьому суді…тут мвс і один ефективний міністр все чітко тримають на контролі! Але ми не опускаємо руки!Цікаво, що прокурори просили закрити Андрія на 60 дію, аргументуючи такий тривалий строк необхідністю знайомитись захисту з численними матеріалами справи. Одночасно, сьогодні прокурор закинув судді Писанцю про обмеження підозрюваним і захисникам строк цього ознайомлення до 10 днів! Як це назвати..? Розгляд цього клопотання мав відбутись одразу після засідання по Ріффмайстеру, на чому переконливо наполягав кабінет судді Писанця. Захисники Юлі Кузьменко та Яна Дугарь з захисниками чекали до другої години ночі в коридорі, щоб почути: "Приходьте о 14.50…".Ми не падаємо духом! Андрій, Юля та Яна налаштовані рішуче! Велика подяка всім тим, хто цей день провів з Андрієм, Юлею та Яною. Правда на нашому боці!#FreeRiff #FreeAntonenko #FreeDugar #freeYuliaKuzmenko

Опубліковано Free Riff Пʼятниця, 17 липня 2020 р.

Нагадаємо, що напередодні Яні Дугарь  пом’якшили запобіжний захід, зокрема зняли електронний браслет і дозволили пересуватися країною.

Як відомо, наприкінці минулого року правоохоронці повідомили про підозри в справі щонайменше п’ятьом людям: медсестрі одного з парашутно-десантних батальйонів Яні Дугарь, лікарці й волонтерці Юлії Кузьменко (Лисиці), музикантові й добровольцю Андрію Антоненку (Riffmaster), добровольцям Владиславу та Інні Грищенко (Бучі й Пумі). Слідство вважає основним мотивом убивства журналіста Шеремета дестабілізацію ситуації в Україні.

Адвокати підозрюваних не вперше кажуть про фальсифікацію доказів. Захист підозрюваної Дугарь опублікував висновки експертів, які нібито спростовують докази її винуватості. 

Захист Антоненка також заявив, що експертиза ходи, яка нібито підтверджує причетність фігурантів справи до злочину, проведена з порушенням закону і містить маніпуляції. Зокрема, експерт, який проводив дослідження, не тільки отримав матеріали справи з порушеннями законодавства, але й не мав права проводити експертизу, адже в нього немає на це кваліфікації, бо його основною діяльністю є тренерство з карате.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: