Справа Шеремета: ДБР розслідуватиме злочин слідчих проти Антоненка

Дата: 03 Березня 2020
A+ A- Підписатися

Печерський суд зобов’язав ДБР розпочати досудове розслідування за заявою про злочин слідчих Нацполіції проти підозрюваного Андрія Антоненка.

Про це повідомили адвокати підозрюваного. 

Поліцейські, за словами захисту чоловіка, скоїли злочин проти Антоненка 2 січня поточного року, коли примушували його до слідчого експерименту без участі вільно обраного захисника.  

“Організована група осіб у складі старшого слідчого ГСУ НП України Катинського Олексія Ярославовича, який діяв спільно, за попередньою змовою, разом з іншою посадовою особою Національної поліції за вказівками третьої невстановленої особи, які вони, ймовірно, отримували телефоном, вчинила діяння, які утворюють закінчений замах на злочин, передбачений частиною 1 статті 374 Кримінального кодексу України, а саме грубе порушення права на захист”, – розповіли захисники чоловіка. 

Суд зобов’язав внести відомості до ЄРДР, розпочати досудове розслідування та через 24 години надати адвокату підозрюваного витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський заявив, що якщо в справі про вбивство журналіста Павла Шеремета знайдуть докази фальсифікації з боку правоохоронців, то причетних до цього силовиків покарають. 

Наразі правоохоронці повідомили, що підозрюють у справі Шеремета щонайменше п’ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменко (Лисицю), музиканта й добровольця Андрія Антоненка (Riffmaster), добровольців Владислава та Інну Грищенків (Бучу й Пуму). Слідство вважає основним мотивом убивства журналіста Шеремета дестабілізацію ситуації в Україні.

Адвокати підозрюваних не вперше кажуть про фальсифікацію доказів. Захист підозрюваної Дугарь опублікував висновки експертів, які нібито спростовують докази її винуватості. 

Захист Антоненка також заявив, що експертиза ходи, яка нібито підтверджує причетність фігурантів справи до злочину, проведена з порушенням закону і містить маніпуляції. Зокрема, експерт, який проводив дослідження, не тільки отримав матеріали справи з порушеннями законодавства, але й не мав права проводити експертизу, адже в нього немає на це кваліфікації, бо його основною діяльністю є тренерство з карате.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter