Спостерігачам та членам комісій в ізоляторах та лікарнях рекомендують здати тест на ковід

Дата: 23 Жовтня 2020
A+ A- Підписатися

Спостерігачам і членам комісій, які 25 жовтня працюватимуть на спеціальних виборчих дільницях, рекомендують здати ПЛР-тест.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Спеціальні виборчі дільниці облаштовують, зокрема, у лікарнях та слідчих ізоляторах. За словами Степанова, членам виборчої комісії, офіційним спостерігачам, поліцейським та іншим особам, які забезпечують виборчий процес, рекомендують пройти ПЛР-тестування не пізніше ніж за 72 години до дня виборів.

Нагадаємо, що 25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. Ще у вересня Кабмін затвердив порядок, згідно з яким  у людей, які заходитимуть до дільниць, мають запитувати про стан здоров’я, а також вимірювати температуру. Однак, як показав моніторинг Омбудсмана, наразі жодна дільниця в країні не має ані приладів для вимірювання температури, ані дезінфекторів. 

Згідно з затвердженим порядком, члени виборчої комісії повинні дотримуватись фізичного дистанціювання. Тобто сидіти на відстані не менше 1 метра один від одного, або застосовувати фізичні бар’єри, наприклад, прозорі екрани.

Відомо, що у день виборів поза межами дільниць має пройти всенародне опитування, ініційоване за два тижні до проведення президентом Володимиром Зеленським. Однак експерти вважають, що ініціативу президента можна розцінювати як втручання у виборчий процес та незаконну агітацію.

Результати останніх соціологічних опитувань показують, що 41% українців не довірятиме результатам “всенародного опитування”, а 44% вважають їх проведення політичною технологією для досягнення власних цілей.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: