Спеціалізована антикорупційна прокуратура більше не входить до структури Офісу генпрокурора
В структурі та штатній чисельності Офісу генерального прокурора ліквідували Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру як самостійний структурний підрозділ.
Відповідний наказ підписав очільник ОГП Андрій Костін.
Вивести зі структури ОГП Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру вимагає ухвалений торік закон.
Окрім вищезгаданих змін, закон також передбачає:
- покращення процедури конкурсного відбору на адміністративні посади в САП та посади прокурорів;
- зміцнення спроможності САП регулювати власну організаційну структуру та діяльність;
- уточнення повноважень керівника САП;
- створення окремої процедури дисциплінарних проваджень щодо прокурорів САП шляхом створення Спеціалізованої дисциплінарної комісії прокурорів САП;
- визначення механізму підзвітності керівництва САП, яке ґрунтується на оцінюванні ефективності діяльності САП та проведенні періодичного зовнішнього аудиту її діяльності за участю зовнішніх експертів з міжнародним досвідом.
Нардепи ухвалили, а президент Володимир Зеленський підписав документ попри заклики міжнародних партнерів та українських фахівців скасувати в Кримінальному процесуальному кодексі обмеження на строки досудового розслідування до повідомлення про підозру. Це б дозволило запобігти передчасному закриттю справ.
Мова йде про сумнозвісні правки нардепа від Радикальної партії Андрія Лозового, на скасуванні яких наполягають і в самих НАБУ та САП. Рада ухвалила ці правки ще у 2017-му, і вони серед іншого обмежують строки досудового розслідування з років до місяців. Критики одразу після ухвалення казали, що це дозволить корупціонерам уникати покарань, а також ускладнить роботу правоохоронців.
Нагадаємо, що торік правки Лозового скасували для воєнних злочинів.