Слідчі знають імена людей, які можуть бути причетними до збиття літака МАУ в Ірані – Мамедов

Дата: 08 Січня 2022
A+ A- Підписатися

Слідчим відомі імена ймовірних виконавців у справі про збиття літака рейсу PS752 авіакомпанії МАУ у січні 2020 року, але Іран не надає належного сприяння в розслідуванні катастрофи.

Про це колишній заступник Генпрокурора Гюндуз Мамедов, який працював у складі міжнародної групи з розслідування цього злочину, написав у твіттері та статті для “Радіо Свобода”.

Колишній заступник Генпрокурора Гюндуз Мамедов

З різних джерел нам відомі ймовірні виконавці злочину. Треба перевірити причетність до злочину кожної з цих осіб. У разі відмови Ірану визнати свою відповідальність та сплатити компенсації Україна може звернутись до міжнародних органів. Зокрема, подати позов проти Ірану до Міжнародного суду ООН, – написав Мамедов у твіттері.

У статті для “Радіо Свобода” Мамедов зазначив, що необхідно перевірити на причетність до вчинення злочину військовослужбовців нижніх ланок Корпусу вартових Ісламської революції (IRGC):

  • капітана Мехді Хосраві (Mehdi Khosravi, командир ТОР М-1),
  • першого лейтенанта Мейсама Хейроллахі (Meysam Kheirollahi, оператор),
  • третього лейтенанта Саєда Ахмада Мірі (Seyed Ahmad Miri, оператор),
  • першого лейтенанта Маґаммада Маджіда Еслама Дооста (Mohammad Majid Eslam Doost),
  • капітана Саджада Мохаммаді (Sajjad Mohammadi),
  • майора Хамеда Мабхута (Hamed Mabhout),
  • другого бригадного генерала Ібрагіма Сафаї Кіа (Ibrahim Safaei Kia),
  • бригадного генерала Алі Акбара Сейдуна (Ali Akbar Seydoun)
  • військового Іранської Армії полковника Мостафу Фараті (Mostafa Faratі).

За словами ексзаступника генпрокурора, цим людям інкримінується службова недбалість, необережність та неналежне виконання службових обов’язків.

Нагадаємо, 7 січня поточного року у Міністерстві закордонних справ Ірану повідомили, що влада готова провести двосторонні перемовини з країнами щодо справи збиття літака МАУ.

Днем раніше Міжнародна група з координації та допомоги жертвам рейсу PS752 “Міжнародних авіаліній України” заявила, що Іран відповів відмовою на пропозицію групи приєднатись до переговорів щодо компенсацій.

Міжнародна група, до якої входять Україна, Канада, Швеція, та Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, вже неодноразово закликала Іран до переговорів. У липні 2020-го влада країни спочатку погодилась співпрацювати, однак вже у грудні минулого року дала однозначну відповідь, що не бачить потреби вести переговори щодо компенсації жертвам. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: