“СІЗО – це протипоказання за такої хвороби”, – лікар політв’язня Гриба

Дата: 05 Березня 2019
A+ A- Підписатися

За словами українського лікаря політв’язня Павла Гриба, у СІЗО, де перебуває хлопець, йому неможливо надати потрібну медичну допомогу.

Про це Василь Притула розповів під час засідання суду в Ростові-на-Дону, передає видання “Кавказский узел”.

Притула зауважив, що спостерігає за хворобою Гриба більше чотирьох років, і навів як доказ динаміку її розвитку. Синдром підвищеного тиску в системі ворітної вени, який має політв’язень, супроводжується збільшенням селезінки, варикозним розширенням вен стравоходу й шлунку, асцитом, печінковою недостатністю.

“Зокрема, зниження кількості тромбоцитів – 70 за норми 150–400, збільшений рівень білірубіну – 46 за норми від 3 до 20. Знижується показник заліза – 10 за норми 12, 5, збільшений розмір селезінки, зниження кровотворної функції й зниження імунітету як результат портальної гіпертензії”, – зауважив лікар.

В умовах слідчого ізолятора, за словами Притули, хлопець не може отримувати необхідну терапію, адже у пацієнтів з такою хворобою не може бути задовільного стану як такого:

“СІЗО – це протипоказання для перебування за такої хвороби. Йому і вдома потрібен спеціалізований догляд: адекватне харчування, приймання ліків для печінки і крові, вітаміни. Хоча б раз на півроку треба проводити обстеження в спеціалізованому центрі. Це не недовіра до медиків у СІЗО або тюремної лікарні. Це дійсно дуже специфічне захворювання, і мало хто може сказати про нього”.

За словами Притули, наразі в Гриба стан середнього ступеня тяжкості.

“Візуально ці люди можуть виглядати нормально, але найближчим часом можуть виблювати миску крові”, – зазначив він, підкресливши, що українцю потрібна спеціалізована допомога. 

Журналісти також повідомили, що, крім трьох представників російських ЗМІ, на засіданні була мати Павла Гриба, двоє представників генерального консульства України в Ростові-на-Дону й один “ростовчанин, який цікавиться процесом”. На суд мав приїхати архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент, проте силовики в Криму затримали його прямо в автобусі, що прямував до Ростова. 

Як відомо, про надкритичний стан здоров’я Павла Гриба нещодавно повідомляла й українська Омбудсман Людмила Денісова. Наприкінці січня хлопцю вчергове стало погано прямо посеред засідання суду. Медики зробили Грибу укол, але суддя вирішив продовжувати слухання.

Павло Гриб – 20-річний син екс-офіцера Держприкордонслужби України. У серпні 2017 року він зник у білоруському Гомелі. Пізніше його знайшли в СІЗО в російському Краснодарі. Російські силовики обвинуватили хлопця в підбурюванні до підриву школи, яке буцімто виявили в його спілкуванні з онлайн-подругою. Йому інкримінують скоєння злочину за статтею про тероризм.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter