Сінгапур готується стратити першу жінку за 20 років: Amnesty International закликає цього не робити
У Сінгапурі збираються повісити першу за 20 років жінку, яку у 2018 році засудили до страти через продаж 30 грамів героїну. Місцеві та міжнародні правозахисні організації закликають цього не робити.
Про це повідомляє Amnesty International.
Так, правозахисники закликають запобігти страті двох людей, засуджених через продаж наркотиків. Однією із засуджених є перша за 20 років жінка, яку мають повісити.
Обох планують “покарати” цього тижня. У середу мають стратити 56-річного засудженого, якого також спіймали на торгівлі наркотиками. Минулого тижня його попередили про майбутню страту.
45-річну жінку на імʼя Сарідеві Джамані хочуть стратити в пʼятницю. Їй, як і засудженому чоловіку, ухвалили смертний вирок ще 2018 року.
У камерах смертників у Сінгапурі перебувають близько 60 увʼязнених. Більшість із них – засуджені за злочини, повʼязані з наркотиками, оскільки держава продовжує бути абсолютно нетерпимою до цього та жорстоко карає за подібні порушення.
Експертка з питань покарань Amnesty International Кʼяра Санджорджіо вважає такі покарання несумлінними.
“Немає жодних доказів того, що смертна кара має унікальний стримувальний ефект або чинить якийсь вплив на вживання та доступність наркотиків. Тоді як країни у всьому світі відмовляються від страт та реформують політику щодо наркотиків, влада Сінгапуру не робить цього”, – зазначила вона.
Представниця Amnesty International заявила, що Сінгапуру слід змінити курс і “записати смертну кару в підручники історії”. За її словами, влада південноазіатської держави має усунути основні соціально-економічні причини, які змушують людей торгувати наркотиками.
“Ми знову звертаємося до урядів, Управління Організації Об’єднаних Націй з наркотиків та злочинності та Міжнародного комітету з контролю над наркотиками із закликом посилити тиск на Сінгапур, щоб усі страти припинилися, а політика контролю над наркотиками ґрунтувалася на заохоченні та захисті прав людини”, – сказала Санджорджіо.
За даними активістської групи Transformative Justice Collective, яка прагне реформувати сінгапурську систему кримінального правосуддя, слідчі вмовили засудженого чоловіка дати неправдиві свідчення, обіцяючи йому звинувачення, що не передбачає страти.
Крім того, засуджена жінка також казала, що в неї були симптоми скасування метамфетаміну, тому вона не була здатна “правильно думати” в той період, коли її свідчення записували. Суд цю інформацію спростовує.
Минулого року влада Сінгапуру стратила 11 людей через справи, повʼязані з наркотиками. Тоді смертну кару відновили після дворічної паузи через пандемію.
Нагадаємо, що 2022 року у 20 країнах світу задокументували страту 883 людей. 90% усіх страт припадають на Іран, Саудівську Аравію і Єгипет. Так, торік стратили на 53% більше людей, ніж 2021-го, і загалом це найвищий показник за останні п’ять років.
Зареєстровані страти в Ірані зросли з 314 у 2021 до 576 у 2022 році. Цифри також потроїлися в Саудівській Аравії: із 65 у 2021 році до 196 у 2022-му – найвищий показник, зареєстрований за 30 років. Тим часом Єгипет стратив 24 особи.
Також людей страчують у В’єтнамі, Сирії, Афганістані й Північній Кореї. Однак кількість страчених встановити не вдалося.