Швейцарія розширила санкції проти Росії через тимчасову окупацію Криму

Дата: 28 Жовтня 2021
A+ A- Підписатися

Швейцарія розширила свій санкційний список через російську тимчасову окупацію Кримського півострова.

Про це повідомляється в заяві, опублікованій на сторінці Державного секретаріату економіки країни (SECO), передає Крим.Реалії.

До нього включили вісім осіб, у тому числі – так званого “начальника” незаконного “Управління ФСБ Росії у Криму та Севастополі” Леоніда Михайлюка.

Під санкції також потрапили “керівник” “управління Слідкому у Криму та Севастополі” Володимир Терентьєв, незаконні “судді” Віктор МожелянськийГалина РедькоМихайло БілоусовАндрій Долгополов, “слідчий” Магомед Магомедов та “прокурор” Євген Колпіков.

Їх включили до чорного списку у зв’язку з тим, що “активно підтримують дії та здійснення політики”, яка підриває та загрожує територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

Щодо Кримського півострова у зв’язку із санкціями діє заборона на імпорт товарів без сертифіката походження, виданого українською владою. Також заборонений експорт низки швейцарських товарів та надання послуг.

15 квітня стало відомо про нові санкції США, під які, зокрема, потрапили керівники підконтрольних Кремлю кримських силових відомств і “Мінмайна Криму”. Як повідомлялося, обмеження, зокрема, стосуються нових випусків російського держборгу, російських офіційних осіб та компаній. Причиною названо “шкідливу зовнішню діяльність” Москви.

Спікерка МЗС Росії Марія Захарова заявила, що міністерство викликало посла США Джона Саллівана через запровадження проти цієї країни американських санкцій.

Влітку поточного року президент України Володимир Зеленський поскаржився, що старі санкції США і ЄС проти Росії вже не працюють. Він вважає, що необхідний новий формат санкційної політики. Раніше цю політику критикував також керівник Інституту чорноморських стратегічних досліджень, головний редактор інтернет-видання BlackSeaNews Андрій Клименко.

Експерт із питань України та Чорноморського регіону з Центру міжнародних миротворчих операцій Вільфрід Їльге переконаний, що Україна має вести діалог з Німеччиною та європейськими партнерами про наглядовий інститут із санкційної політики або відповідного уповноваженого, який систематично відстежував би реалізацію з боку держав ЄС санкційних режимів проти Росії через її агресію в Автономній Республіці Крим та на Сході України. 

Нагадаємо, що раніше Рада національної безпеки та оборони запустила веб-сторінку, де всі охочі можуть подивитись перелік юридичних та фізичних осіб щодо яких український уряд застосував санкції.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter