Шабуніна підозрюють у побитті журналіста

Дата: 18 Січня 2018
A+ A- Підписатися

Дніпровський районний відділок поліції перекваліфікував справу голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. Тепер його підозрюють у побитті журналіста з метою перешкоджання його професійній діяльності.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Як повідомила прес-служба Центру протидії корупції, замість ч.1 ст.122 Кримінального кодексу (умисне тілесне ушкодження середньої тяжкості) справу кваліфікували за ч.2 ст.345-1 (нанесення тілесних ушкоджень журналісту під час виконання ним законної професійної діяльності). Таким чином Шабуніну може загрожувати не три, а п’ять років позбавлення волі.

У ЦПК вважають, що перекваліфікація справи має політичне підґрунтя.

Справу від початку кваліфікували за статтею 345-1, але після заяв представників ЗМІ громадськості щодо професії Філімоненка перша підозра була складена за статтею 122.

“Відтоді, наскільки нам відомо, в матеріалах справи не з’явилося ніяких додаткових доказів, що підтверджують факт перешкоджання саме журналістської діяльності, тому для нас очевидно, що мотивація такого зміни виключно політична”, – сказала адвокат Шабуніна Олена Щербан.

Конфлікт між Шабуніним і Філімоненком стався 8 червня біля Дніпровського військкомату Києва. За словами Філімоненка, який представлявся журналістом видання “Голос народу”, Шабунін вдарив його перед тим, як зайшов у військкомат. Філімоненко пирснув в обличчя Шабуніна газом після того, як антикорупційний активіст вийшов із військкомату. Голова ЦПК заявляє, що вдарив Філімоненка по обличчю за образу його колеги.

В березні 2017 року активісти ЦПК подали в суд на Службу безпеки України. В організації публічно вимагають оприлюднення е-декларацій співробітників СБУ. Керівництво СБУ оголосило інформацію про статки своїх працівників державною таємницею. Воно вважає, що розголошення такої інформації може завдати їм непоправної шкоди.

9 квітня під будинком Шабуніна пройшов пікет, в організації якого антикорупційний активіст звинувачує керівництво СБУ.

12 травня Олександра Устінова, яка працює у Центрі протидії корупції, заявила, що за нею та за її будинком стежать особи, які на замовлення СБУ знімають про неї фільм з метою дискредитації.

Народний депутат від “Народного фронту” Павло Пинзеник 23 травня заявив, що проситиме перевірити діяльність ЦПК щодо відмивання коштів.

7 червня Шабуніна викликали до військкомату, хоча він визнаний непридатним для військової служби.

2 серпня стало відомо, що Слідче управління фіскальної служби Києва порушило кримінальне провадження проти керівників ЦПК.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter