Антикорупційного активіста Шабуніна облили з газового балончика (фото, відео)

Дата: 08 Червня 2017
A+ A- Підписатися

Активіста Віталія Шабуніна облили з газового балончика біля Дніпровського військкомату Києва.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

До військкомату Віталій Шабунін прийшов після отримання повістки, яку йому вчора вручали відразу шість осіб. Як він написав на своїй сторінці у Фейсбук, троє чоловіків були вдягнені у військову форму, ще троє були цивільному. 

Шабунін також запросив журналістів приєднатися до відвідин військкомату сьогодні вранці. За його словами, ще у 2000 році він визнаний не придатним до військової служби за станом здоров’я і така посилена увага з боку військкомату викликає сумніви.

Коли Віталій Шабунін вийшов із військкомату, до нього підбіг чоловік з камерою і почав запитувати, навіщо Шабунін вдарив його колегу, маючи на увазі Всеволода Філімоненка, який представляється журналістом видання “Голос народу”. (Філімоненко показав кореспонденту Центру інформації про права людини своє журналістське посвідчення та акредитацію у Верховній Раді.) 

Чоловік з камерою переслідував Шабуніна і не давав можливості іншим ЗМІ знімати та задавати питання. Журналісти попросили його стати на рівень з рештою, аби записати розповідь активіста про те, що відбулось у військкоматі. Віталій Шабунін запропонував приєднатись до журналістів й Всеволоду Філімоненку. Але той почав демонстративно тікати від активіста. Шабунін рухався в бік Філімоненка, який в цей момент дістав газовий балончик і пирснув в обличчя Шабуніна. 

На запитання журналістів, навіщо Філімоненко це зробив, чоловік заявив, що “оборонявся, зупиняючи небезпечного злочинця”

Всеволод Філімоненко (другий справа)

“Він почав переслідувати мене, бажаючи вдарити мене при більшій кількості камер. Для того, щоб зупинити злочинця, який хотів вчинити злочин за ст. 171 Кримінального кодексу України, я застосував дозволений засіб проти нього”, – сказав він. 

За його словами, перед візитом у військкомат він підійшов до активіста з камерою і запитав, чому він боїться воювати в АТО.

“Він став говорити про якусь дівчину, яку я довів до сліз. Він не дав мені договорити і вдарив в обличчя”, – зазначив Всеволод Філімоненко.  Він стверджує, що має відео, але на прохання кореспондента його не показав. 

Сам голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін звинуватив Філімоненко у соцмережі Facebook у тому, що той провадить замовну кампанію з метою компрометування. На своїй сторінці у мережі Facebook він зізнається, що вдарив Філімоненка по обличчю, тому що той образив його колегу.

“Клоунада з шавкою філімоном. Він отримав сьогодні по пиці від мене за те, що образив мою колегу Устінову. Далі всі присутні все бачили самі: філя лякливо тікав від спілкування та кликав свого лугандонського “колегу” – “ну, захищай мене!”, а потім дістав балончик і приснув всім в очі – мені, журналістам”, – пише активіст.

Антикорупційний активіст заявив, що військовий комісар шокований.

За словами Віталія Шабуніна, керівництво Збройних сил України наказало комісару виділити розшукову групу, яка використовується для пошуку дезертирів, і направити її до Шабуніна. При цьому сам по собі Дніпровський військкомат Києва до нього не має претензій. Комісар порадив Шабуніну поїхати у Святошинський військкомат, аби з’ясувати, що відбулось. 

На місце приїхала поліція, яка збирає пояснення у сторін. Активіста забрала швидка у лікарню.  

Віталій Шабунін повідомляє, що після лікарні, де йому промили очі, він поїхав у військкомат за пропискою. Там він отримав направлення на медкомісію.

Нагадаємо, раніше Віталій Шабунін повідомив, що днями представник політичної партії “Блок Петра Порошенка” Ігор Півень погрожував силоміць відвести Шабуніна у військкомат.

Також він зазначив, що з 2000 року, в цей час йому було 16 років, був визнаний не придатним до військової служби за станом здоров’я.

Шабунін пояснює згадані дії тим, що одне з розслідувань НАБУ спрямовано на викриття махінацій та злочинів засновників “Спілки ветеранів військової розвідки”, одним зі співзасновників якої є Ігор Півень.

За словами Шабуніна, розслідування НАБУ викрило факт, що Ігор Півень не задекларував авто, яке знаходиться у співволодінні ним із громадянкою РФ, на якому двічі у стані алкогольного сп’яніння Півень втікав з місця злочину.

Нагадаємо, 30 травня 2017 року Міністерство оборони України видало наказ, за яким до строкової служби у ЗСУ призиватимуть офіцерів запасу віком до 43 років, які пройшли військову підготовку на військових кафедрах виші, але не служили в армії. Це буде строкова служба, яка триватиме 18 місяців. Після призову всі офіцери в обов’язковому порядку протягом 3 місяців пройдуть допідготовку в навчальних закладах Міноборони. А потім їх призначать на посади у військових частинах і підрозділах, які не залучаються в АТО.

Під будинком голови організації “Центр протидії корупції” Віталія Шабуніна 9 квітня пройшов пікет, в організації якого він звинувачує керівництво СБУ

Виконавцем акції, за словами Шабуніна, був діючий керівник управління СБУ із захисту національної державності Роман Матковський. 

У Центрі протидії корупції пов’язують пікет з позовом до суду на СБУ. Активісти організації публічно вимагають оприлюднення е-декларацій співробітників СБУ. Керівництво СБУ оголосило інформацію про статки своїх працівників державною таємницею. Воно вважає, що розголошення такої інформації може завдати їм непоправної шкоди. 

В СБУ натомість заявили, що не влаштовували жодних мітингів під вікнами активіста Віталія Шабуніна. 

12 квітня правозахисниця Олександра Матвійчук заявила, що в Україні відбувається цілеспрямована кампанія дискредитації громадських активістів, які займаються протидією корупції у різних сферах.

12 травня Олександра Устінова, яка працює у Центрі протидії корупції, заявила, що за нею та за її будинком стежать особи, які на замовлення СБУ знімають про неї фільм з метою дискредитації. 

Народний депутат від “Народного фронту” Павло Пинзеник 23 травня заявив, що проситиме перевірити діяльність ГО “Центр протидії корупції” щодо відмивання коштів.

Він послався на матеріали розслідування, яке нібито провело громадське об’єднання “Національний інтерес України”, членом правління якого є Півень Ігор Вікторович.  У матеріалах, за словами Пинзеника, вказується, що попри велику заробітну плату члени ЦПК отримували гроші на рахунки фізичних осіб підприємців. “Так, наприклад сам фізичний підприємець Шабунін отримав протягом 2016–2017 років 1,7 млн гривень, фізична особа підприємець Устинова з тієї ж організації – 1,86 млн грн і так далі”, – сказав Пинзеник.

ЦПК у свою чергу заявив, що подаватиме до суду на Пинзеника за поширення неправдивої інформації щодо організації та її окремих членів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter