Сенцов звернувся до Зеленського: просить дотримуватися конституційних прав підозрюваних у справі Шеремета

Дата: 10 Червня 2020
A+ A- Підписатися

Звільнений політв’язень та режисер Олег Сенцов звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням забезпечити дотримання конституційних прав Юлії Кузьменко, Андрія Антоненка та Яни Дугарь, яких підозрюють у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета.

Відкритого листа Сенцов опублікував на власній сторінці у фейсбуку. 

#FreeDrKuzmenko #FreeRiff #FreeDugarВідкритий лист доПрезидента УкраїниЗеленського Володимира…

Опубліковано Oleg Sentsov Вівторок, 9 червня 2020 р.

Режисер вважає, що суди, які розглядають справу, не можуть бути об’єктивними та незалежними, оскільки ще в грудні минулого року Кузьменко, Антоненка та Дугарь “призначили “вбивцями”, транслюючи на всю країну брифінг МВС”.

“Адвокати підозрюваних надають докази, які повністю спростовують обґрунтованість підозри та наявність будь-яких ризиків щодо перешкоджання слідству з боку цих людей, немає жодних підстав вважати, що саме ці люди є причетними до вбивства Павла Шеремета. Незважаючи на це, суди виносять невмотивовані рішення про обрання та продовження дії запобіжних заходів”, – каже Сенцов. 

Колишній політв’язень нагадав, що якщо українська судова система буде нездатна дати належну оцінку доказам слідства і продовжуватиме тримати за ґратами невинних людей, то Європейський суд з прав людини візьме до уваги всі аргументи й ухвалить рішення з погляду об’єктивного спостерігача, і відповідачем у такому разі буде держава Україна. 

“Вимагаємо від вас, як Президента України, гарантувати виконання норм Конституції України і Стаття 62 Конституції України: “Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь”. , дотримання конституційних прав і свобод Ю. Кузьменко, А. Антоненка, Я. Дугарь, забезпечити справедливий розгляд цієї справи незалежним і безстороннім судом з тим, щоб не продовжувалося безпідставне тримання за ґратами невинних людей і українське суспільство не втратило віру в справедливість і правосуддя в Україні”, – йдеться в листі. 

Нагадаємо, правоохоронці повідомили про підозри в справі Шеремета щонайменше п’ятьом людям: медсестрі одного з парашутно-десантних батальйонів Яні Дугарь, лікарці й волонтерці Юлії Кузьменко (Лисиці), музикантові й добровольцю Андрію Антоненку (Riffmaster), добровольцям Владиславу та Інні Грищенко (Бучі й Пумі). Слідство вважає основним мотивом убивства журналіста Шеремета дестабілізацію ситуації в Україні.

Адвокати підозрюваних не вперше кажуть про фальсифікацію доказів. Захист підозрюваної Дугарь опублікував висновки експертів, які нібито спростовують докази її винуватості. 

Захист Антоненка також заявив, що експертиза ходи, яка нібито підтверджує причетність фігурантів справи до злочину, проведена з порушенням закону і містить маніпуляції. Зокрема, експерт, який проводив дослідження, не тільки отримав матеріали справи з порушеннями законодавства, але й не мав права проводити експертизу, адже в нього немає на це кваліфікації, бо його основною діяльністю є тренерство з карате.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter