СБУ не виявила порушень в опитуванні КМІС про майбутнє Галичини

Дата: 26 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Служба безпеки України не знайшла порушень українського законодавства в опитуванні Київського міжнародного інституту соціології стосовно подальшої долі Галичини після президентських виборів, де серед варіантів відповідей були, наприклад, такі, як “повинна приєднатися до Польщі”.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

Перевірку силовики почали після того, як жителі західних областей виклали у себе на сторінках у Facebook фотографії з бланками опитування. У коментарях до таких постів люди писали, що варіанти відповідей на запитання, яким жителі Тернопільської, Івано-Франківської та Львівської областей бачать майбутнє цих територій, мають ознаки підбурювання до сепаратизму. 

“Представник СБУ зателефонував сьогодні і повідомив, що перевірка не виявила порушень”, – написав Паніотто. 

Як відомо, СБУ вважала, що опитування соціологів “містить окремі ознаки складу злочину, передбаченого статтею “Посягання на територіальну цілісність та недоторканність України”. Зокрема, публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до посягання на територіальну цілісність і недоторканність України”. Водночас самі соціологи наголошували, що не вперше вивчають думку українців щодо подібних питань, а тому звинувачення Служби безпеки називали несправедливими. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: