СБУ пояснила затримання білорусів проведенням операції “Мігрант”

Дата: 16 Вересня 2021
A+ A- Підписатися

Служба безпеки заявила, що затримання групи білорусів 16 вересня відбулося у рамках проведення операції “Мігрант”. 

Про це повідомив речник відомства Артем Дехтяренко “РБК-Україна”. 

Спецслужбовці прийшли до одного зі столичних хостелів, де перебували 12 громадян Білорусі. 

“Правоохоронці встановили, що двоє з них незаконно перетнули державний кордон України. Зазначених осіб запросили до адміністративної будівлі СБУ для опитування”, – сказав Дехтяренко.

У коментарі “Українській правді” речник відомства заявив, що для опитування до будівлі СБУ запросили трьох осіб. 

“Після проведення відповідних перевірок громадян Білорусі передали в Державну міграційну службу України”, – наголосив він. 

Зранку 16 вересня активісти Білоруського дому в Україні повідомили про затримання волонтерки Альони Жаркевич та колишнього білоруського правоохоронця Єгора Ємельянова. Жаркевич допомагала чоловіку, який переховувався від режиму Лукашенка, легалізуватись в Україні.

Згодом виявилось, що до СБУ відвезли чотирьох осіб, а двох із них незабаром відпустили. Ще двох білорусів відправили до ДМСУ. Керівниця Free Belarus Center Поліна Бродік повідомила, що разом з ними знаходяться адвокати. 

Організація Білоруський дім в Україні, коментуючи затримання, нагадала, що під час “бесід” у СБУ людям пропонували співпрацювати зі спецслужбою. 

“У світлі офіційної позиції української влади стосовно злочинних режимів РФ і РБ затримання білорусів, які повністю, словом і ділом, довели свою солідарність з цією позицією, являється абсолютно нелогічним та диким. Неформальні натяки на вибір “дружба або депорт” мають зовсім не дружній вигляд. Білоруси, що переходять лісами кордон, роблять це не з любові до порушення закону. Це вимушений захід, коли тебе переслідують професійні злочинці, які дорвалися до влади в Білорусі. Легалізація або статус біженця в Україні для нас не дорівнює статусу сексота СБУ”, – наголосили вони.

Відколи у Білорусі почались масові акції протесту, українські високопосадовці, зокрема президент Володимир Зеленський, висловлювали підтримку мітингувальникам та говорили, що ті можуть отримати захист, попросивши про це прямо на кордоні. Однак ці слова не підтверджували білоруси, які намагалися це зробити.

Не відчувають себе у безпеці й ті громадяни сусідньої країни, які вже перебувають в Україні. Так, у серпні минулого року правоохоронці затримали в Одесі за запитом білоруської генпрокуратури Юрія Зайцева. Чоловік, який досі перебуває під домашній арештом, переховувався від переслідувань в Україні з 2014 року. На батьківщині проти нього відкрили декілька справ, які, за словами правозахисників та його самого, є сфальшованими.

Фотографія обкладинки: СБУ

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter