Росіяни звезли на лівий берег Херсонщини силовиків з Дагестану, щоб примусово мобілізувати побільше чоловіків
На тимчасово окуповану територію Херсонської області російська окупаційна адміністрація завезла силовиків з РФ задля проведення мобілізації чоловіків.
Про це повідомили у Центрі національного спротиву.
Разом з омонівцями з Дагестану на лівий берег Херсонщини також привезли бойовиків з окупованої Донеччини та Луганщини, які називають себе працівниками воєнних комісаріатів.
У центрі, який створили при Силах спеціальних операцій ЗСУ після початку повномасштабного вторгнення, мають точну інформацію про розміщення ОМОНу та бойовиків у селі Красне Каховського району. Цей населений пункт знаходиться на березі Джарилгацької затоки, за 12 км від районного центру та за 6 км від автодороги Гола Пристань — Скадовськ.
Ще на початку листопада медіа писали, що з цього району окупанти оголосили примусову евакуацію.
“Новоприбулі окупанти не приховують, що у грудні особовий склад буде залучений до незаконного призову мешканців регіону з паспортами РФ. Проте не виключено, що під “мобілізацію” потраплять всі чоловіки, а не лише власники паспортів ворога”, – кажуть у центрі.
Напередодні 10 грудня у Генштабі ЗСУ називали датою початку ще однієї хвилі прихованої мобілізації як у самій Росії, так і на окупованих нею територіях.
Чоловіків, які залишились жити у російській окупації, просять якомога швидше покинути регіон будь-якими безпечними шляхами.
Нагадаємо, що на окупованій Луганщині бойовики побудували бізнес на примусовій мобілізації й вимагають пів мільйона гривень за “відстрочення”.
Примусова мобілізація на захоплених Росією територіях є порушенням статті 51 Женевської конвенції. Якщо ви мешкаєте на таких територіях, то ознайомтеся з інструкцією про те, що робити, якщо вас насильно призивають на війну.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.