Росіяни знімають серіал про окуповану ними ЗАЕС та показуватимуть його у школах

Дата: 29 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

У Росії влада роздала 1,6 мільярда рублів на пропаганду війни, щонайменше 49 мільйонів з яких підуть на створення серіалу про окуповану Запорізьку АЕС. 

Дані про це є на офіційному сайті спеціального фонду “культурних ініціатив”. 

Фото: AFP

Найбільша в Європі атомна електростанція знаходиться у російській окупації з березня минулого року. За цей час, як кажуть правозахисники, росіяни перетворили ЗАЕС та прилеглий до неї Енергодар на катівню. 

Окупація порушила ядерну безпеку у регіоні, тож світ закликає росіян якнайшвидше покинути територію станції. 

Серіал про АЕС зніматимуть під назвою “Мирний атом”. За сценарієм, це має бути детектив про молодого російського інженера-атомника, який їде на окуповану територію “відновлювати”, але “стикається з підступністю диверсантів, обстрілами територій”. 

Доробок, за задумом авторів, мають показувати у навчальних закладах “Росатому” та пересічних російських школах. 

У Росії незадовго до початку повномасштабного вторгнення в Україну за наказом Путіна створили спеціальний фонд, що має “підтримувати проєкти у галузі культури, мистецтва та креативних індустрій”. Торік за гроші з цього фонду, наприклад, зняли серіал-рекламу про викрадення дітей з України, а також створили театральну постановку під назвою “Ввічливі люди”. Під час цієї постановки глядачів прямо у залі брали у полон “українські нацисти” та “розстрілювали” за кулісами.  

Нагадаємо, що Комісія з розслідування порушень в Україні, уповноважена Радою ООН з прав людини, вважає, що діяльність російських пропагандистів може бути підбурюванням до геноциду українців. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter