Росіяни затримала жителя Криму за нібито участь у “кримськотатарському батальйоні”

Дата: 02 Лютого 2023
A+ A- Підписатися

У тимчасово окупованому Криму ФСБ затримала місцевого жителя за нібито участь в кримськотатарському добровольчому батальйоні ім. Номана Челебіджіхана.

Про це інформують російські та підконтрольні Москві на півострові ЗМІ з посиланням на управління ФСБ Росії.

 

За даними окупантів, кримчанин у 2016 році нібито вступив у даний батальйон та нібито був активним його членом, тому нібито, “маючи реальну нагоду добровільно залишити нацбат, робити цього не став”.

ФСБ порушило кримінальну справу за частиною 2 ст. 208 Кримінального кодексу Росії. Чоловікові загрожує до 15 років позбавлення волі.

Нагадаємо, 25 січня в Севастополі також затримали чоловіка, звинувативши його в участі у кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджіхана. Його дані теж не називали.

За даними Кримської правозахисної групи, 2022 року за звинуваченням в участі у батальйоні імені Челебіджіхана на півострові росіяни позбавили волі щонайменше 15 осіб, включаючи громадян України, викрадених російськими військовими на півдні України після 24 лютого 2022 року.

Як відомо, офіційною причиною переслідування обвинувачених у Криму за ч. 2 ст. 208 КК РФ (Участь у незаконному збройному формуванні, яке діє в цілях, що суперечать інтересам Російської Федерації) є те, що вони не з’явилися добровільно у силові структури РФ і не заявили про свою участь у “кримськотатарському добровольчому батальйоні ім. Номана Челебіджіхана”. Оголошеним слідством доказом діяльності батальйону проти інтересів РФ є інформація зі ЗМІ, що метою створення батальйону була деокупація Криму.

1 червня 2022 року Верховний суд РФ визнав “терористичним” і заборонив на території РФ “кримськотатарський добровольчий батальйон ім. Номана Челебіджіхана”. 21 липня 2022 року ФСБ Росії додала «кримськотатарський добровольчий батальйон ім. Н. Челебіджіхана» до списку терористичних організацій.

Важливо зазначити, що затримані у цих справах повідомляють про застосування тортур з метою добитися від них неправдивих свідчень проти себе.

За оцінкою правозахисної організації “Крим SOS”, щонайменше 35% вироків нинішнім жертвам політично вмотивованих кримінальних переслідувань у Криму ухвалено після початку повномасштабного вторгнення. Здебільшого це люди, яких обвинувачують у нібито причетності до ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” або добровольчого кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджихана.

Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter